• Головна
  • Новини
  • УГКЦ закликала вірних та людей доброї волі 22 червня молитвою вшанувати жертв фашизму і комунізму...

УГКЦ закликала вірних та людей доброї волі 22 червня молитвою вшанувати жертв фашизму і комунізму

22.06.2011, 10:14
УГКЦ закликала вірних та людей доброї волі 22 червня молитвою вшанувати жертв фашизму і комунізму - фото 1
Патріарх Святослав нагадує, що 22 червня цього року виповнюється 70 років від того часу, коли на теренах нашої Батьківщини «розпочалося смертельне зіткнення двох людиноненависницьких ідеологій – фашизму та комунізму.

svichka.jpgУГКЦ виступила з ініціативою 22 червня помолитися за жертв двох тоталітарних режимів – фашизму та комунізму.

Про це йдеться у зверненні Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з приводу 70-річчя вторгнення військ нацистської Німеччини на територію СРСР, яке поширив Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх Святослав нагадує, що 22 червня цього року виповнюється 70 років від того часу, коли на теренах нашої Батьківщини «розпочалося смертельне зіткнення двох людиноненависницьких ідеологій – фашизму та комунізму. Союзники, які разом влаштовували переможні паради на крові невинних жертв, того дня розпочали війну, що спричинила до мільйонних втрат людських життів».

«Ця дата ознаменувалася жахливим кровопролиттям, спричиненим як однією, так і другою стороною. Тому, безперечно, вона є для нас днем смутку над українською землею, що просякла кров’ю невинно убієнних», − пояснює Предстоятель УГКЦ.

Тому, за словами Глави УГКЦ, «нехай 22 червня стане для всіх нас часом молитовного поминання та примирення, а водночас благанням до Господа про те, щоб захистив нас усіх від подібного нещастя», – йдеться у зверненні.

Молитва супроводжуватиметься закликами: «Пам’ятаємо сотні тисяч синів і дочок нашого народу… Пам’ятаємо численних полеглих вояків Червоної армії, які першими прийняли удар нападника та які, нерідко кинуті напризволяще своїми командирами, безглуздо гинули на просторах України… Пам’ятаємо незліченні жертви, особливо серед цивільного населення, кривавих безчинств гітлерівських загарбників… Пам’ятаємо тих, хто попри всі небезпеки залишився людиною та рятував життя своїх ближніх, зокрема представників єврейського народу… Пам’ятаємо всіх кривдників, представників двох ворожих таборів, які принесли стільки лиха на наші землі, поручаємо їх Божому милосердю…».