Група молодих українців, що мешкають у Республіці Мозамбік (південна Африка), вирішила передати трохи свого тепла мозамбікським сиротам, дітям, які живуть поряд з ними та бажають отримати хоча б трохи миру та щастя, розповідає Дмитро ЯЦЮК (Мапуту, Мозамбік).
Стосовно усієї української громади, то вона складається переважно з трьох великих груп громадян: лікарів, викладачів вищих навчальних закладів та жінок, які одружилися в Україні з мозамбікцями та обрали місцем свого життя цю африканську країну. За неофіційними підрахунками, у Мозамбіку сьогодні проживає близько 400 українців, зараховуючи сюди й дітей від змішаних шлюбів (більшість цих афро-українців народилися в Україні, мають одного з батьків, переважно матір, українського роду). Певне зменшення громади відбулося протягом двох останніх років у зв’язку з масовим від’їздом з Мозамбіку через професійні обставини, зокрема не поновлення контрактів, українських лікарів та їх родин.
Українська громада в Мозамбіку поки-що не організована, не існує теж окремої української церкви чи українських громадських організацій. Переважна більшість українців є православного обряду і ходять до грецької православної церкви, священик якої, о. Георгій, є вихідцем з України (м. Хмельницький). Православна громада у Мозамбіку є невеликою, окрім українців, вона складається з білорусів, болгар, ефіопів, греків, кіпріотів, росіян, румунів та сербів. Але служби ведуться грецькою та, меншим чином, російською мовами.
P. S. Незабаром, 28 січня 2007 р., у Мозамбік на постійно прибуде єпископ з Греції і країна отримає статус Єпископату (досі Мозамбік знаходиться у підпорядкуванні православного Єпископату Зімбабве). А українського священика о. Георгія Золотенка переведуть у інше місце, найрадше – у сусідню Південно-Африканську Республіку (м. Кейп-Таун).
Світлини автора.
Версія цього матеріалу португальською:
• http://ucrania-mozambique.blogspot.com/2007/01/ucranianos-desejam-bom-natal-ortodoxo.html