Українці вшанували 170-річчя автора «Молитви за Україну»

26.03.2012, 17:16
Українці вшанували 170-річчя автора «Молитви за Україну» - фото 1
Українці 22 березня вшановували 170-річчя засновника вітчизняної класичної музики та автора «Молитви за Україну» – Миколи Лисенка.

Микола ЛисенкоУкраїнці 22 березня вшановували 170-річчя засновника вітчизняної класичної музики та автора «Молитви за Україну» – Миколи Лисенка.

У київському Будинку-музеї, зокрема, пройшов урочистий концерт та нагородження Премії ім. М.Лисенка, у м. Боярка відкрили меморіальну дошку композитору.

У Харкові на урочистостях з нагоди ювілею славетного композитора прозвучала «козацька» опера – «Тарас Бульба». А диригував правнук композитора та його повний тезка — Заслужений діяч мистецтв України та керівник радіо-проектів УПЦ (МП) протодиякон Микола Лисенко.

Як наголошує Православіє в Україні, Микола Лисенко був практикуючим християнином, регулярно брав участь у Церковних Таїнствах. До сьогодні знаходяться все нові невідомі твори композитора, пов’язані з Богослужбовою практикою Православної Церкви, а кожен з уже відомих – справжня перлина жанру.

У репертуарі провідних хорових колективів країни звучать і його хоровий концерт «Камо пойду від лиця Твого, Господи», і «Херувимська пісня», і святковий кондак «Діва днесь Пресущественного раждає». А піснеспів під назвою «Дитячий гімн» на слова Олександра Кониського зрештою став загальнонаціональною «Молитвою за Україну» — духовним гімном, який постійно лунає в храмі та поза його стінами.

«Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни» – слова цього молитовного заклику ніколи не перестануть бути актуальними, допоки існує наша держава та наш народ.