Created with Sketch.

Українські католики вшанують мощі святого Антонія з Падуї

14.11.2011, 13:55

На прохання Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) в Україну привезуть мощі святого Антоніо Падуанського.

На прохання Глави УГКЦ Святослава (Шевчука) в Україну привезуть мощі святого Антоніо Падуанського. Паломництво очолить ректор базиліки св. Антонія у Падуї отець Енцо Пояна (P. Enzo Poiana) і триватиме воно десять днів – з 18 по 27 листопада.

Вшанування реліквії розпочнеться із Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, а завершиться у Києві. Про це повідомляє офіційний сайт єпархії.

Упродовж десяти днів мощі Антоніо Падуанського для почитання, зокрема, виставлятимуть:

19 листопада

Марійський Духовний Центру у селі Зарваниця. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут цілий день.

 20 листопада

Тернопіль, катедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут цілий день.

21 листопада

Луцьк, храм Різдва Пресвятої Богородиці, вул. Львівська. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут з 10:00 до 14:00 Львів, храм Святого Антонія, вул. Личаківська, 49 мощі Святого Антонія перебуватимуть тут від початку богослужіння (18:00) і до закриття храму.

22 листопада

Ужгород, катедральний собор по вул. Капітульна, 9. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут від початку богослужіння (14:00) і до закриття храму.

23 листопада

смт. Середнє, Закарпатська область, греко-католицький храм. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут з 10:00 до 14:00.

24 листопада

Івано-Франківськ, катедральний собор Воскресіння Христового . Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут цілий день.

25 листопада

Івано-Франківськ, катедральний собор Воскресіння Христового. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут до 15:00.

26 листопада

Одеса, храм Апостола Андрія Первозванного, вул. Гімназійна. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут з 10:00 до 14:00.

27 листопада

Київ, Патріарший Собор Воскресіння Христового, вул. Микільсько-Слобідська, 5. Мощі Святого Антонія перебуватимуть тут цілий день

Довідка: Антоній Падуанський (близько 1195-1231)

Один з перших святих францисканського Чину, доктор Церкви - преподобний Антоній (Фердинанд) Падуанський походив з Португалії. Народився в Ліссабоні в 1195 р. в заможній родині. У 15 р. вступив до Чину св. Августина, де вивчав Богословіє, приготовляючи себе до священства. В 1220 р. вступив до Чину Братів Менших, прийнявши ім'я Антоній. Цього ж самого року Антоній пливе до Марока, звідки через хворобу повертається не в Португалію, а в Сицилію. В часі Зелених свят брав участь в генеральній капітулі (збори ченців), де перший раз зустрівся з преподобним Франциском.

Згодом нікому незнаний Антоній отримав велику славу проповідника, стаючи найбільшим проголосником  Божого Слова в ХІІІ ст.

Св. Антоній є першим святим, який підготував вірних до Великодніх свят через щоденні проповіді (його проповіді слухало 30 тисяч людей) і сповідь. В своїх проповідях Антоній виступав проти лихви, зажерливості, захищав ув'язнених, виступав проти тирана Ezzelino. Захворівши, св. Антоній останні роки життя провів на дереві (горіх), де підготовляв себе до смерті. 13 червня втратив свідомість, однак прийшовши до себе, наказав перевезти себе до Падуї. Дорогою до міста помер в монастирі Arcella. Вже від дня похорону гріб св. Антонія став місцем чисельних прощ. На гробі Антонія діялись чисельні чуда.

Папа Григорій ІХ 30.05.1232 р. в Катедрі Spoleto проголосив Антонія - святим. Папа Пій ХІІ 16.01.1948 р. проголосив св. Антонія доктором Євангельським, який «будучи світильником утверджує католицьку віру серцем, словом і ділами, і котрий дав правдиве свідчення святості».

Читайте також
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22