Created with Sketch.

Українських сиріт дозволять усиновлювати геям та лесбіянкам: думку Церкви з цього питання не врахували

18.02.2011, 14:49

За прийняття закону "Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей", який дозволяє всиновлювання українських дітей гомосексуалістами, проголосували 288 депутатів. Депутати ратифікували Європейську конвенцію про усиновлення дітей. Деякі положення документа, зокрема можливість усиновлення дітей одностатевими парами, суперечать чинному українському законодавству.

За прийняття закону "Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей", який дозволяє всиновлювання українських дітей гомосексуалістами, проголосували 288 депутатів. Депутати ратифікували Європейську конвенцію про усиновлення дітей. Деякі положення документа, зокрема можливість усиновлення дітей одностатевими парами, суперечать чинному українському законодавству.

За прийняття закону "Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей" проголосували 288 депутатів при мінімально необхідних 226 голосах, інформує ТСН із посиланням на видання "Коммерсантъ-Украина".

Конвенція була прийнята на засіданні Комітету міністрів Ради Європи 7 травня 2008 року. Крім України, яка приєдналася до конвенції від 28 квітня 2009 року, документ підписали Бельгія, Великобританія, Вірменія, Данія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Румунія, Сербія, Фінляндія, Чорногорія і Іспанія.

Положення конвенції застосовуються до усиновлення дитини, яка не досягла 18 років, яка не перебуває і не перебувала у шлюбі. Для усиновлення дитини необхідна згода її матері, батька або уповноважених осіб, а також згода або думка дитини.

«Рішення про усиновлення приймається після попереднього з'ясування особистості та стану здоров'я усиновлювача, умов проживання і соціального середовища з урахуванням взаємної сумісності етнічного, релігійного та культурного походження дитини і усиновлювача», – говориться в документі. Для перевірки намірів майбутніх усиновлювачів передбачено обмін інформацією між країнами-учасницями Конвенції. Передбачається, що запити на надання інформації з усиновлення буде скеровувати Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Деякі положення документа суперечать чинному українському законодавству. Зокрема, міжнародне право дозволяє всиновлювати дитину різностатевій або одностатевій парі, що перебуває в офіційному чи цивільному шлюбі, а відповідно до Сімейного кодексу, усиновити дитину може тільки різностатева пара, що перебуває в офіційному шлюбі.

Конвенція також вимагає, щоб вік усиновителя був від 18-ти до 30 років, а в українському законодавстві прийняті вікові обмеження від 21 до 45 років.

У державному департаменті з питань усиновлення та захисту прав дитини Міносвіти схвалили ратифікацію конвенції. "Україна приводить своє законодавство до європейських стандартів. Тепер ми повинні внести відповідні зміни до Сімейного кодексу та розширити можливості усиновлення дітей", – заявила заступник директора держдепартаменту Оксана Филипишин. Вона вважає, що зараз в Україні можуть бути всиновлені близько 30 тис. дітей.

Щодо позиції Церков у питанні легалізації одностатевих шлюбів та всиновлення такими «родинами» дітей, то вона є вкрай негативною. Як РІСУ повідомляла, 21 січня 2010 року Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій закликала МЗС та Постійну делегацію України в ПАРЄ виступити проти легалізації одностатевих партнерств в Європі, включаючи визнання за ними статусу «родини» та надання права особам однієї статі бути спільними батьками для дітей та всиновлювати дітей один одного.  ВРЦ і РО також направила до представників української влади звернення з проханням врахувати позицію української громадськості, в тому числі Церков і релігійних організацій, яка категорично заперечує підтримку Україною на міжнародному рівні та впровадження в нашій державі будь-яких ініціатив, спрямованих на пропаганду гомосексуалізму та спроб легалізації одностатевих відносин.

У ВРЦ і РО наголошували, що українська громадськість та віруючі громадяни, які згідно соціологічних даних складають 90% населення України, виступають категорично проти такої пропозиції”.

У зверненнях нагадувалося, що “усі 19 релігійних об’єднань, які входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, репрезентуючи переконання та світогляд абсолютної більшості українського суспільства, у травні 2007 року одноголосно ухвалили Декларацію «Про негативне ставлення до явища гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)»”.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала тодішнє керівництво Української держави, МЗС України та безпосередньо членів Постійної делегації в ПАРЄ від України під час дискусії з приводу легалізації одностатевих партнерств у Європі виступити проти цієї пропозиції не тільки у ході поточної сесії ПАРЄ, але й у майбутньому, а безпосередньо під час голосування по відповідних проектах резолюції та рекомендації ПАРЄ висловитись «проти» цієї ініціативи.

Окремо з аналогічними зверненнями до представників української влади особисто звернулись єрархи низки українських Церков, зокрема Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України Володимир, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників єпископ Михайло Паночко та голова Всеукраїнського Союзу Об'єднань євангельських християн – баптистів єпископ В'ячеслав Нестерук.

Читайте також
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22
Культура У Києві стартує «Різдвяний тиждень»: що, де і коли відбудеться
Сьогодні, 11:10