Created with Sketch.

Україна обміняла щонайменше чотирьох священнослужителів УПЦ МП, - рух ЧЕСНО

04.07.2024, 17:15

З початку повномасштабного вторгнення Україна обміняла щонайменше чотирьох священнослужителів УПЦ МП на полонених.

Про це повідомляє рух ЧЕСНО, передає LB.ua.

Офіційних даних про це немає, проте є інформація про обмін з відкритих джерел. Водночас правоохоронці відкрили близько 70 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ МП, а також 16 щодо митрополитів. Серед злочинів - 20 фактів держзради та колабораціонізму. 26 повідомили про підозру, а ще 19 отримали судові вироки.

У червні очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП Іонафана Єлецьких обміняли на кількох українських полонених. (За версією Лукашенка, митрополита обміняли на українця Миколу Швеця, якого звинувачували у виконанні диверсії проти російського літака А-50 у Мачулищах- РІСУ)

Священика Закройця звільнили від покарання через рішення суду про його передачу для обміну як військовополоненого. Також обміняли настоятеля храму Святителя Івана Милостивого Дніпропетровської єпархії УПЦ МП Олександра Лунєгова, якого засудили за виправдання збройної агресії РФ.

Такі обміни відбуваються не вперше. У 2023 році обміняли засудженого за держзраду настоятеля Лисичанського Свято-Тихвінського храму УПЦ МП Андрія Павленка на 28 українських військовослужбовців.

Читайте також
Суспільство Трибуну для виступу Навроцького про Волинь облаштували просто на українських могилах, - ЗМІ
Сьогодні, 12:06
Суспільство У Білорусі греко-католицького священика внесли до списку «екстремістів»
Вчора, 09:38
Суспільство Суд відкрив провадження за позовом УПЦ МП до Кабміну щодо створення ДЕСС
Вчора, 09:02
Суспільство В УПЦ МП вважають, що створення Пантеону в лаврі стане причиною різноманітних конфліктів
04 липня, 12:33