В селі Угли Рівненської області 19 грудня відбувся розвідувальний виїзд за участю фахівців з української та польської сторін з метою обговорення подальших досліджень, які відбудуться в березні-квітні 2026 року.
Про це повідомляє Міністерство культури.
Під час виїзду українськими та польськими фахівцями з залученням представників органів державної влади та місцевого самоврядування було оглянуто місце проведення майбутніх пошукових досліджень, визначено потенційні дати їх проведення, обговорено питання логістики, нагальних потреб, методики проведення робіт, а також безпекових питань під час їх реалізації, які є особливо актуальними в умовах широкомасштабного вторгнення РФ.
Нагадаємо, що зазначені роботи заплановано провести навесні 2026 року за результатами домовленостей, досягнутих на засіданнях Українсько-польська робоча група з питань історичної пам’яті і зокрема закріпленими в їх спільному комюніке щодо результатів її діяльності у 2025 році.
Додамо, у жовтні посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що Київ надав Варшаві дозволі на ведення пошуково-ексгумаційних робіт у селі Угли Рівненської області.
У вересні українська експедиція, що складається з дослідників меморіально-пошукового центру «Доля» зі Львова, проводила пошуково-ексгумаційні роботи у селі Юречкове Підкарпатського воєводства Польщі.
На території колишнього цвинтаря в районі Збоїща у Львові українсько-польська експедиція проводила пошуково-ексгумаційні роботи для перепоховання останків солдатів Війська Польського.
У Тернопільській області перепоховали віднайдені у Пужниках останки під час пошуково-ексгумаційних робіт.