Created with Sketch.

Україна та Польща роблять взаємні кроки назустріч у питанні спільної історичної пам’яті

12.10.2020, 18:06

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Україна і Польща готові робити взаємні кроки назустріч у непростому питанні спільної історичної пам’яті. Про це він заявив після зустрічі з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в Києві.

Про це передає "Голос Америки".

"Це непростий шлях, однак важливо, що ми готові долати його разом і робити взаємні кроки назустріч. Я впевнений, що між нашими країнами взагалі не може бути жодних суперечок", - вважає Зеленський.

Президенти ухвалили спільну заяву, яка фіксує узгоджені позиції та пріоритети стратегічного партнерства, а також визначає спільні кроки для зміцнення співпраці двох країн.

Польський президент також констатував, що поділяє погляди українського керівництва на "болісне і складне спільне минуле". "Я сподіваюся, що ми пройдемо ці етапи з пошаною для обох наших народів. Будемо делікатно й мудро з паном президентом реалізовувати таку політику протягом найближчих років. Ми сьогодні взаємно про це запевнили", – зявив пан Дуда.

Експерти зауважують, що Києву особливо необхідна активна підтримка Польщі євроатлантичних прагнень України, передусім у процесі реформування національного сектору безпеки та оборони. Сподіваються українці і на сприяння Варшави у розвитку статусу України в якості партнера НАТО з розширеними можливостями.

Оглядачі кажуть про шанс налагодити співпрацю двох країн, насамперед лежить через усунення розбіжностей у поглядах на події минулого. Кандидат політичних наук Станіслав Желіховський наголошує, що події останніх місяців дійсно дають надію на відновлення повноцінного діалогу Польщі і України.

"Останніми роками ми спостерігали доволі дивну політику Польщі щодо історичної пам’яті. Проблемні питання минулого неодноразово піднімалися польською стороною, через що відносини Києва та Варшави стали прохолоднішими. Але за останній рік сторони почали налагоджувати діалог. Між Дудою і Зеленським вибудовуються непогані ділові і партнерські стосунки. Українська сторона пішла на поступки у деяких питаннях. Польська сторона почала також робити кроки назустріч. Напередодні візиту влада Польщі на своїй території пам’ятник воякам УПА, які боролися за незалежність України. Хоч і не в тому вигляді, у якому він був. Є шанс, що під час другого президентського терміну Дуди польська влада зробить менше помилок. Я сподіваюся, що сторони зроблять все можливе, щоб історичні події не перешкоджали партнерським стосункам", - заявив експерт в інтерв’ю Голосу Америки.

 

Як РІСУ інформувала, Патріарх УГКЦ Святослав у інтерв’ю для Католицького інформаційного агентства наголосив, що поляки і українці спільно несуть відповідальність за долі наших народів. Якщо ми хочемо разом будувати майбутнє без насильства, ми мусимо йти шляхом примирення.

«Для українців поляки — це не якісь далекі іноземці, бо ми жили століттями на одній території. Поляки повинні думати так само, що українці не є якоюсь іноземною нацією. У сучасній Польщі живе українська меншина та люди, які нещодавно приїхали на роботу. Ми повинні усвідомлювати цю нову реальність, бо ми підтримуємо одне одного, хоча б тому, що польська економіка має працівників, а українці мають можливість заробляти гідний дохід і тим самим краще життя», — зауважив духовний лідер греко-католиків.

Читайте також
Україна і світ МЗС відкинуло звинувачення ООН у нібито обмеженні релігійних свобод в Україні
12 жовтня, 08:55
Україна і світ Глава УГКЦ: "Найважливішою умовою справедливого миру є назвати злочинця по імені та засудити"
29.12.2024, 09:00
Україна і світ Президент Чехії отримав на Різдво «фронтову» консерву від українських військових
28.12.2024, 10:58
Україна і світ Сибіга: Різдвяний терор - це відповідь Путіна тим, хто говорив про ілюзорне "припинення вогню"
26.12.2024, 11:30