Україна висловила співчуття Ізраїлю через трагедію на горі Мерон

04.05.2021, 09:34
Світові
Україна висловила співчуття Ізраїлю через трагедію на горі Мерон - фото 1
У Міністерстві закордонних справ України висловили співчуття Ізраїлю після трагедії під час релігійного свята на горі Мерон. Глава відомства Дмитро Кулеба опублікував заяву у Twitter.

Про це інформує видання "Гордон".

"Жахливі новини з гори Мерон, Ізраїль. Глибоко засмучений загибеллю людей унаслідок трагічного інциденту на релігійному зібранні. Я всім серцем переживаю за сім'ї загиблих. Бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим. Україна стоїть поруч з Ізраїлем у цей похмурий час", – написав Кулеба.

Як РІСУ інформувала, 29 квітня в Ізраїлі на горі Мерон сталася тиснява й обвалення трибуни, унаслідок яких загинуло 44 людини й понад 150 постраждали.

Релігійне свято Лаг ба-Омер на горі Мерон, де розташована могила рабі Шимона Бар-Йохая, стало наймасовішим заходом в Ізраїлі після скасування карантинних обмежень. За даними ЗМІ, у заході взяло участь від 50 тис. до 100 тис. осіб і було залучено приблизно 5 тис. поліцейських.

Цей інцидент виявився однією з найстрашніших трагедій мирного часу в сучасній історії Ізраїлю: кількість загиблих можна порівняти з кількістю жертв унаслідок лісової пожежі на горі Кармель 2010 року – тоді загинуло 44 людини.