Українці у Ватикані молилися з Папою Франциском з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця

Українці у Ватикані молилися з Папою Франциском з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця - фото 1
В останню неділю вересня Церква відзначає Всесвітній день мігранта й біженця. З цієї нагоди на молитву «Ангел Господній» з Папою Франциском на площу Святого Петра у Ватикані в неділю, 26 вересня 2021 року, прибули мігранти й біженці, а також представники організацій і спільнот, які їм допомагають.

Цьогорічна тема Дня була «На шляху до дедалі більшого “ми”». Участь у молитві взяли й українські міграгти, зокрема парафіяни спільноти прокатедрального собору Святої Софії, катедрального храму Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці, храму Христа-Царя УГКЦ із їх духовними провідниками.

Після молитви та уділення благословення Святіший Отець промовив: «Потрібно прямувати вперед разом, без упереджень, без боязні, стаючи поряд із тими, які є беззахиснішими – мігрантами, біженцями, переміщеними особами, жертвами торгівлі людьми та покинутими. Ми покликані будувати дедалі інклюзивніший світ, який нікого не відкидає».

«Цей День у Католицькій Церкві є особливим і він завжди супроводжується спеціальним посланнями Вселенського Архиєрея з цієї нагоди, щоб звернути увагу всіх, а особливо сильних цього світу, на питання міграції та біженців. Папа також висловлює свою підтримку тим, хто залишається без житла, тим, хто змушений мігрувати через те, що в їх країні немає стабільності», – пояснив о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії, директор пасторального відділу «Мігрантес» Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

Українці у Ватикані молилися з Папою Франциском з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця - фото 79645

 

О. Марко також додав, що Католицька Церква в Італії через такі фундації, як «Мігрантес», «Карітас» служить мігрантам. Так, католицька фундація «Мігрантес» надає душпастирську підтримку, аби мігранти, які приїжджають сюди змогли знайти не тільки роботу, а й свій духовний шлях на чужині. А зараз «Мігрантес» працює над питанням підтримки міграційної політики, надання громадянства та прав етнічних груп, щоб особи, які мігрують до Італії, не почувалися покинутими, а могли інтегруватися в суспільство, до котрого прибули.
http://news.ugcc.ua/news/pryamuvati_vpered_razom_bez_uperedzhen_ta_boyazn%D1%96_ukraints%D1%96_v_rim%D1%96_vzyali_uchast_v_molitv%D1%96_angel_gospodn%D1%96y_z_papoyu_frantsiskom_z_nagodi_vsesv%D1%96tnogo_dnya_m%D1%96granta_%D1%96_b%D1%96zhentsya_94446.html