Created with Sketch.

Українці в Угорщині здійснили паломництво до святині Марія Повч

25.11.2022, 12:05

До святого місця 19 листопада прибули українці з різних куточків Угорщини. Серед паломників цього разу були й особи, які тимчасово переселилися до Угорщини внаслідок російської агресії проти України.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, день розпочався з Божественної Літургії в храмі, де знаходиться чудотворна ікона Божої Матері. Молитву очолив о. Павло Кречун, ЧСВВ. У проповіді священик розповів про святого Йосафата, 400-річчя мученицької смерті якого відзначається цьогоріч.

Відтак учасники паломництва молилися за Україну перед іконою Божої Матері та взяли участь в екскурсії у монастирському музеї отців василіян, де о. Андрій Белеканич, ЧСВВ розповів про історію угорської провінції отців василіян.

Як зазначив о. Дам’ян Габорій, починаючи з 2016 року українці в Угорщині кожного року беруть участь в паломництві до Маріяповч. Організатором паломництва є фундація УГКЦ в Угорщині.

Марія Повч – один із найвідоміших палоиницьких центрів захдної Європи. Тут, у греко-католицькому василіянському монастирі св. Михаїла зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської, що її греко-католики Закарпаття вважають покровителькою свого краю.

Історія образу сягає ХVІІ ст., коли селянин Лаврентій Гурт придбав і подарував його церкві в с. Повч. 4 листопада 1696 року, під час богослужіння з очей Пресвятої Богородиці потекли сльози. Чудо сльозіння тривало з невеличкими перервами понад місяць. Свідками цього явища, а також численних зцілень стали сотні людей. Спеціальна церковна комісія підтвердила чудо плачу, і образ проголосили чудотворним. До церкви, де зберігалася ікона, відразу потягнулися паломники, слава про неї рознеслася на ціле Закарпаття.

Невдовзі прославлену ікону перевезли до Відня, столиці тодішньої Австро-Угорської імперії, і виставили її для вшанування в кафедральному соборі Австрії – церкві св. Стефана (Штефансдом), де вона перебуває до сьогодні. У с. Повч залишили нововиготовлену копію образу. Однак за якийсь час сльозами вкрилася й ікона-копія. У 1715 році церковна комісія проголосила її чудотворною, а Папа Пій VІ наділив Повчанську обитель правом повного відпусту в дні п’ятьох Богородичних свят. Найбільше прочан відвідували церкву на свято Успіння Пресвятої Богородиці.

У 1848 році Папа Римський Пій ХІІ надав церкві в Маріяповчі статус базиліки. В Україні такий статус має лише Львівський кафедральний собор св. Юра. У 1991 році Маріяповчанську базиліку відвідав Святіший Отець Іван Павло ІІ.

Втретє Повчанська Богородиця заплакала в 1905 році. Чудо плачу досліджували тоді не тільки церковна комісія, але й учені з Будапештського університету і визнали його дійсним та достовірним.

Вчетверте сльозіння повторилося 1917 року.

У світі не існує жодної ікони, яка б являла чудо сльозіння так багато разів.

Читайте також
Україна і світ У Греції невідомі з комуністичною символікою напали на українців під час вшанування жертв Голодомору
Сьогодні, 10:01
Україна і світ У головному католицькому храмі Нью-Йорка молились за жертв Голодомору
Сьогодні, 06:55
Україна і світ У Вашингтоні вшанували 91 роковини Голодомору - геноциду в Україні
Вчора, 09:30
Україна і світ Президент нагородив посмертно першого віце-президента СКУ Стефана Романіва
25 листопада, 11:30