Українці запропонували уряду Чехії допомогу у відбудові церкви Святого Архангела Михаїла, яка згоріла

Українці запропонували уряду Чехії допомогу у відбудові  церкви Святого Архангела Михаїла, яка згоріла - фото 1
Благодійний фонд «Віза» спільно із Закарпатським обласним музеєм народної архітектури і побуту написали листа меру Праги, Надзвичайному і Повноважному послу України в Чеській Республіці Євгену Перебийнісу, у якому висловили бажання долучитися до відновлення реліквії. "Для нас важливо, аби храм був збудований саме на Закарпатській землі місцевими майстрами із використанням тутешньої деревини. Ми готові знайти таких фахівців, надати їм точні копії креслень та забезпечити транспортування будівлі", - йдеться у листі.

Про це повідомляють Новини Закарпаття.

Восени минулого року у Празі сталася драматична подія - згоріла церква Святого Архангела Михаїла, привезена до Чехії із Закарпаття у 1929 році. Це унікальна пам’ятка української народної архітектури з непростою долею.

Українці запропонували уряду Чехії допомогу у відбудові  церкви Святого Архангела Михаїла, яка згоріла - фото 73635

 

У 17 ст. її було збудовано у с. Великі Лучки поблизу Мукачева. Архітектурою храм наближався до так званого бойківського стилю. Прямокутна споруда площею всього 112 кв.м., з вежею і двома шатровими склепіннями зведена без єдиного цвяха. Але селяни не мали коштів на утримання церкви і у 1793 р. продали її багатшому селу Медведівці. Споруду розібрали на бруски й колоди, кожну частинку пронумерували і так перевезли. Там церква прослужила 130 років.

За часів Підкарпатської Русі церкву знову розібрали і потягом перевезли до Праги, де вона збагатила збірку Національного музею Чехословаччини. 2008 року її передали у користування Православній церкві чеських і словацьких вірян.

28 жовтня 2020 р. храм зайнявся. Сухе дерево швидко розгорілося і пожежникам майже нічого не вдалося врятувати.