Владика Борис Ґудзяк, президент Українського католицького університету, Архиєпископ-митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ у США, взяв участь у дискусії «Контратака життя: слово зі звільнених територій України» у межах проtкту UKRAINE IS YOU під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.
Джерело: УКУ
Серед учасників дискусії були також Віталій Кім, голова Миколаївської ОДА, Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України, Наталія Гуменюк, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу та Ольга Цілинко, волонтерка з Херсона разом із сином Назаром Цілинко. Модерував зустріч Метью Камінскі, головний редактор Politico.
Владика Борис Ґудзяк розповів про те, чому важливо продовжувати підтримувати Україну в її боротьбі за незалежність: «Світ ніколи не бачив такої солідарності, яка розпочалась після 24 лютого. Важливо, хоч і важко, підтримувати цей ентузіазм. Проте ми бачимо, що досі залишаються чисті бажання допомагати. І певні рішення уряду США щодо бюджету підтверджують це. Нам важливо пояснювати, що війна в Україні – довгостроковий виклик.
Коротко у своєму виступі митрополит Борис зупинився на зобов’язаннях окупаційної влади щодо окупованих територій, які Росія постійно порушує. «Міжнародне гуманітарне право визначає, яким чином окупанти повинні поводити себе на територіях: надавати продукти харчування, медичне обслуговування, забезпечити все для проведення релігійних обрядів. Людей не можна депортувати чи примушувати працювати на військових. І ні за яких обставин їх не можна забирати в армію окупантів. Всі ці положення росіяни грубо порушують. Вони катують українців, люди зникають, багатьох вбивають. І з довгостроковими наслідками цих звірств потрібно буде працювати в майбутньому».
Президент УКУ поділився досвідом Українського католицького університету, де у студентському містечку разом зі студентами живуть люди з неповносправністю в домі «Емаус». За словами владики, такий досвід сприяє відновленню людей, зокрема відбудові довіри у пострадянському суспільстві:
«В Українському католицькому університету ми побачили, що присутність людей з розумовою неповносправністю допомагає переживати власні травми. Серед проблем, з якими ми стикаємось після окупації і тоталітаризму, – брак довіри. А наші друзі з дому “Емаус” допомагають нам відновлювати зв’язки довіри».