Українська держава має рішуче обмежити діяльність УПЦ МП як поплічника ворога України, - Віктор Небоженко

26 березня, 11:05
Православні
Українська держава має рішуче обмежити діяльність УПЦ МП як поплічника ворога України, - Віктор Небоженко - фото 1
Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко вважає, що з погляду національної безпеки український конфлікт із Московським Патріархатом (МП) під час російсько-української війни мають вирішити на користь України, а не Росії. Будь-які форми затягування цього політичного, а не конфесійного конфлікту довкола Києво-Печерської лаври йдуть на користь путінської Росії.

Про це він написав у Фейсбук:

"Одна країна – Росія, яка напала на Україну, контролює церкву іншої країни, жертви агресії – України.

На черзі "обнулення" й деполітизація Почаївської лаври. Цю Церкву (МП), можливо, поза волею її активних парафіян, об'єктивно, використовують як "п'яту колону" Кремля в боротьбі з Україною. Тому саме Українська держава має правовими методами, рішуче суттєво обмежити діяльність цієї Церкви (МП) як поплічника ворога України на всій території країни.

Традиційні віряни цієї Церкви (МП) не винні й мають реально великий вибір в українських конфесіях, а сама Церква, якою керують із Москви, під час війни є дуже небезпечною для України, бо її використовують проти національних інтересів.

Під час війни проповіді промосковських попів у церквах (МП) мають не менше значення, ніж снаряди й ракети російської окупаційної армії".