8–11 травня митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, єпископ Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у Чикаго владика Венедикт Алексійчук та єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата владика Богдан Данило зібралися на традиційну зустріч у Вашингтоні.
Джерело: Департамент інформації УГКЦ
8 травня після початкових засідань у семінарії святого Йосафата єпископи вирушили на зустріч із представниками організації USAID. Зокрема, вони зустрілися із Ерін Маккі — помічницею керівника організації, що відповідальна за діяльність у Європі та Євразії. Розмова стосувалася ситуації в Україні, допомоги, яку надає USAID, питань травми та ментального здоров’я в українському суспільстві та можливостей для співпраці. Цього ж дня група єпископів відвідала Апостольську Нунціатуру США, де зустрілися із Папським Нунцієм Крістофом П’єром і розповіли йому про стан Української Католицької Церкви в США та допомогу Україні.
9 травня єпископи провели в Конференції католицьких єпископів США, де зустрілися з керівниками та співробітниками кількох підрозділів, зокрема Комітету міжнародної справедливості та миру і Комітету справедливості та розвитку, Служби еміграції та біженців, а також Підкомітету допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі. Вони також мали можливість зустрітися з Католицькими благодійними організаціями США (Catholic Charities USA) та Католицькою службою допомоги (CRS). Цього ж дня в приміщенні семінарії святого Йосафата відбулася зустріч із представниками організації «Разом для України».
10 травня було спільне засідання із єпископами Української Католицької Церкви в Канаді. Єпископи усієї Північної Америки обговорили сучасні питання Української Католицької Церкви, зміну церковного календаря, конференцію церковного співу SingCon та інші теми.
Зустрічі — це основне у особистому і суспільному житті, вважає владика Венедикт Алексійчук, і Церква давно віднайшла відповідний інструмент, який називається соборність. «Людина є поражена суб’єктивізмом, тому варто зустрічатися. Ми разом пізнаємо правду, доповнюємо одне одного. Ми всі четверо різні, але в нас є взаємна довіра, взаємна повага», — зазначив він.
«Кожен з нас [єпископів Української Католицької Церкви в США] має власні радості і турботи, але нас лучить діяльність щодо України. Ми ще глибше могли засвідчити про ту Церкву, яка є, на жаль, Церквою, яка сьогодні воює, терпить, носить на собі рани», — поділився владика Богдан Данило. Він наголосив, що важливими були зустрічі із різними організаціями, які слідкують за ситуацією в Україні і щиро бажають справедливого миру Україні.
На його думку важливим аспектом зустрічі було спільне засідання із українськими католицькими єпископами Канади. «Ця традиція існує вже багато років. Цього року ми не могли зустрітися особисто, але говорили через Zoom та змогли обмінятися думками, завданнями, душпастирськими програмами та просто побути разом», — стверджує єпископ Пармський. Він зазначив, що наступна нагода зустрітися буде на Синоді у вересні.
«Ми всі українські владики в Америці маємо спільні труднощі, радості. Наші осідки далеко одне від одного, тому нам важливо зустрічатися — обмінюватися думками та досвідом, щоб приймати добрі, влучні рішення», — розповів владика Павло Хомницький.
«Від братів-єпископів я отримую важливу підтримку. Вони радісні, вони люди молитви і мають життєву мудрість. Будучи в їхньому товаристві, слухаючи їх, я відчуваю сопричастя, до якого нас кличе Господь», — підсумував досвід трьох днів молитви, спільних засідань і розмов митрополит Борис Ґудзяк.