Українські лаври можуть віддати в управління Патріарху РПЦ Кирилу, - Филипович

28 квітня, 18:27
Суспільство
Українські лаври можуть віддати в управління Патріарху РПЦ Кирилу, - Филипович - фото 1
Українські православні лаври можуть передати під пряме підпорядкування Російському Патріарху Кирилу.

Маємо три лаври – Києво-Печерську, Почаївську на Тернопільщині та Святогірську в Донецькій області.
Усі належать Російській Православній Церкві в Україні, розповіла Gazeta.ua релігієзнавиця Людмила Филипович.

"Керуються митрополитом Онуфрієм. Але є наміри зробити їх ставропігійними й перевести в пряме підпорядкування Московському Патріарху Кирилу. Наприклад, як Корецький монастир на Рівненщині. Якщо так станеться, то ніколи не зможемо їх повернути. Хіба силою. Єдине, що тішить – вони розташовані на нашій території. Їх не можна взяти на лопату та пересунути в іншу країну", – сказала Филипович.

Щоб повернути святині Українській Церкві та українському народу, потрібно щонайменше 10-15 років. Митрополит Епіфаній вчиняє правильно, що не пришвидшує питання.

"Не діє наскоком, не закликає одразу їх відібрати силою. Бо треба вибити ґрунт з-під ніг у тих, хто заявляє ніби в ПЦУ люди переходять у результаті рейдерства. Той же Путін ніяк не може осягнути, що це воля народу. Епіфаній спокійний, звертається з миролюбивими закликами й готовий до діалогу. Однак цього не хоче інша сторона", - додала експертка.

Російська Церква – чи не єдиний бастіон, який залишився в президента РФ в Україні, впевнена релігієзнавиця.

"Епіфаній це розуміє. Знає, що силою примусити перейти неможливо. Усе слід відвойовувати поступово – і громади, і вплив. Глава ПЦУ нарощує м'язи – готує кадри, працює на комунікацію з греками. Бо за ними стоїть США. Коли Америка почне боротися з Росією, то остання не витримає", – додала Людмила Филипович.