Український художник створив для виставки в Німеччині інсталяцію про Російську церкву

05 квітня, 17:04
Культура
Український художник створив для виставки в Німеччині інсталяцію про Російську церкву - фото 1
Український художник Саша Курмаз створив для виставки в Берлінській академії мистецтв інсталяцію "Храм Преображення".

Про це повідомляє LB.ua з посиланням на Суспільне.

Споруда імітує церкву та складається з напівзруйнованого вагончика, який колись використовувала радянська армія, та позолоченого купола.

"Цей проект розглядає Російську Православну Церкву та її довірену організацію Українську Православну Церкву Московського Патріархату (УПЦ МП) як одну з чільних дійових осіб російсько-української війни з 2014 року, — зазначив художник у своєму дописі на Facebook. — Використовуючи широкий спектр впливу на суспільство, УПЦ МП стала знаряддям інформаційно-пропагандистської політики Кремля та поширення ідеології "русского мира", яка мала на меті розмивати національну та громадянську ідентичність українців, заперечення існування суверенної Української держави, антизахідну пропаганду та розпалювання сепаратистського руху, насамперед на сході та півдні України".

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну Курмаз не зміг приїхати до Німеччини, щоб звершити монтаж.

Виставка What Matters ("Що має значення") триває у Берлінській академії мистецтв до 9 квітня. Вона презентує роботи учасників JUNGE AKADEMIE, міжнародної програми резиденції художників Akademie der Künste. На виставці представлені 29 стипендіатів з усіх художніх секцій Академії.