Created with Sketch.

Українську родину Столярчуків з Києва визнали Праведниками народів світу

29 січня, 10:01

Почесне звання родині Володимиру та Павлині Столярчуків посмертно присвоїла Держава Ізраїль на знак глибокої вдячності, а нагороду отримала правнука Праведників Аліна Зінченко.

В Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який у світі відзначають 27 січня, в Києві, вручили нагороду Праведників народів світу за допомогу, надану єврейському народу в роки Другої світової війни, повідомляє Вечірній Київ.

Високу відзнаку отримала правнука Столярчуків, Аліна Зінченко.

Під час події мали показати також фільм «Зона інтересу», де йдеться про Голокост, а також природу зла. Стрічка отримала у 2023 році Гран-прі на Каннському кінофестивалі. Але перед показом — загула сирена «повітряної тривоги».

Згодом, очільник дипломатичної місії Держави Ізраїль написав у своєму телеграм-каналі:

"…Добре, що встигли нагородити Праведника народів світу. Важко повірити в реальність, у якій майже 80 років після Другої світової війни доводиться переривати захід на згадку про Голокост через обстріл", — написав у своєму Telegram-каналі Міхаель Бродський.

«Кожна трагічна сторінка в житті людства завжди перегортається. Літопис складається з багатьох сторінок. Перегорнувши сторінку Другої світової війни, Голокосту ми маємо пам’ятати не тільки основний трагічний текст цієї сторінки. На ній є чимало доброго тексту про тих людей, хто боровся з ворогом, зі злом. Завжди є добро, яке перемагає зло», — заявив під час виступу Ростислав Карандеєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України.

Він наголосив, що в наші дні у 21 столітті, в Україні повторюється трагедія, коли російський фашизм демонструє лють та ненависть до українців лише за національною ознакою.

У МКІП поширили історію порятунку під час Другої Світової війни українською родиною Столярчуків членів єврейської сім’ї Мільман.

Як виявилось, вже кілька поколінь обох родин, впродовж десятиліть після закінчення війни, спілкуються і дружать.

Як родина Столярчуків врятувала Марію Мільман та її сина від фашистів

Марія Мільман та її чоловік Ілля приїхали як молоді спеціалісти працювати до села Комсомольське, що на Вінниччині. Марія була вчителькою, а Ілля — техніком у тракторному відділенні. У 1938 році у них народився син Михайло.

У 41 році Іллю мобілізували, а Марія із сином потрапили в окупацію. 9 вересня 41 року майже всіх євреїв міста вбили. Коли Марію із сином гнали у колоні до розстрільних ровів, один з охоронців почув, що хлопчик говорить до мами українською мовою. Він вивів їх з колони та відпустив додому. Марія попросила про допомогу свою подругу Павлину Столярчук, і вона та її чоловік Володимир переховували матір із сином у себе вдома два місяці, поки не зробили їм нові підроблені документи, на прізвище Коваленко. З цим новим прізвищем Михайло й жив усе своє життя. Документи йому після війни так і не поміняли.

До кінця війни Марія із Михайлом жили у селі Пирогівка, потім повернулися знов до Комсомольського, де після війни родина возз’єдналася з батьком. Увесь час після війни вони спілкувалися із родиною Столярчуків. Рятівники стали для них майже рідними.

Кожного року, 27 січня, міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті — Аушвіц-Біркенау. Цей день за рішенням Генеральної Асамблеї ООН став датою, коли світ згадує про жертв нацистського терору.

Читайте також
Україна і світ Окупанти готують репресії щодо українців у День вшанування пам'яті жертв Голодомору
Вчора, 11:30
Україна і світ У ПАР відбулася обʼєднана молитва за українських дітей
Вчора, 10:00
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
29 січня, 18:03
Україна і світ Заступник Міністра закордонних справ України відвідав Фанар
29 січня, 11:00