УПЦ МП закликає Зеленського та Путіна "покласти край гріху збройного протистояння", - заява Синоду

УПЦ МП закликає Зеленського та Путіна "покласти край гріху збройного протистояння", - заява Синоду - фото 1
Синод УПЦ МП сьогодні, 28 лютого, оприлюнив заяву щодо війського нападу Росії на Україну. Єрархи Московського Патрірхату називають українців і росіян "братами" і хочуть, щоби президенти двох держав сіли за стіл переговорів, домовилиись та припинили війну.

Звернення Синоду оприлюднив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

"Також звертаємось до Президента України Володимира Олександровича Зеленського та Президента Російської Федерації Володимира Володимировича Путіна. Від імені багатомільйонної пастви Української Православної Церкви, просимо Вас зробити все можливе, щоб покласти край гріху збройного протистояння двох наших братніх народів і почати переговорний процес. Ця жахлива війна вже завдала важкого удару взаєминам між українським та російським народами. Якщо кровопролиття не буде негайно припинено, прірва між нашими народами може залишитися навічно", - йдеться у документі.

Окремо священнослужителі УПЦ МП звертаються до очільника РПЦ Кирила, аби той посилив молитву за український народ та "закликав керівництво Російської Федерації до негайного припинення бойових дій, що вже погрожують перетворитися на світову війну".

Єрархи УПЦ МП також запевнили, що шанують і моляться за захисників України.

Варто зазначити, що у перший день війни, 24 лютого, риторика керманича Моспатріархату в Україні Митрополита Онуфрія була більш радикальною стосовно ворога, аніж теперішня заява Синоду.

Предстоятель УПЦ МП тоді однозначно вказав винуватця нападу, закликав Путіна припинити війну і не побоявся назвати його дії "повторенням Каїнового гріха".