Created with Sketch.

Унікальна виставка ікон на дощечках від ящиків з боєприпасами представлена в головному храмі УГКЦ у США

02.06.2019, 21:44

«Ікони на дощечках від ящиків з боєприпасами» – така унікальна виставка відкрилася 2 червня в українській греко-католицькій катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії.

«Ікони на дощечках від ящиків з боєприпасами» – така унікальна виставка  відкрилася 2 червня в українській греко-католицькій катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії. 

Експозиція, яка триватиме 2-9  червня, є одним із багатьох інавгураційних заходів з нагоди початку служіння нового Митрополита-Архиєпископа Філадельфійського УГКЦ Бориса Ґудзяка, який буде возведений на престіл 4 червня.

За словами ініціатора виставки Геннадія Друзенка, представлені ікони написані на дощечках від ящиків з боєприпасами, привезених із зони бойових дій на Сході України, де п’ять років триває війна з Росією, яка підтримує сепаратистів.

Головною ідеєю написання ікон на цих дощечках є трансформація смерті (яку символізують ящики від зброї) в  життя (традиційний символізм ікони в українській культурі).  Ця перемога життя над смертю відбувається не лише на образному й символічному рівнях,  але й на реальному, через ці ікони на дощечках.

«Цією виставкою хочемо передати сучасну трагедію України, яка вже триває шостий рік поспіль, — сказав на відкритті виставки Г.Друзенко. — Люди не хочуть жити війною, бо це трагедія, біль, понівечені долі. Ці ікони – це подолання смерті. Ці ящики зі зброї, які по суті несуть смерть, водночас нагадують, що ми боремося за незалежність України, що українці воюють за те, щоб вижили люди, бо людина — це Боже створіння. Те, що несе смерть, перетворюючисть в ікону, несе воскресіння, подолання смерті. Символ смерті перетворюється у символ життя: «Христос восрес — воскресне Україна».

Цей мистецький проєкт київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка: «Купи ікону – врятуй життя» – спрямований на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, недержавного проєкту, в якому беруть участь цивільні лікарі, що надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним громадянам в зоні бойових дій на Сході України.

Виставка ікон була представлена в багатьох місцях: Гаазі, Антверпені, Берліні, Франкфурті, Мюнхені, Ганновері, Лейпцигу, Бонні, Кельні, Варшаві, Відні, Любліні, Празі, Римі, Мілані, в Катанії та Сицилії, Лос-Анджелесі, Едмонтоні, Вінніпезі, Торонто та в українських містах – Києві, Львові, Луцьку, Маріуполі, Дніпрі, Кам’янському та Покровську.

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59