Унікальну Кугаївську дерев'яну церкву підготували до снігопадів

23 листопада, 09:50
Культура
Унікальну Кугаївську дерев'яну церкву підготували до снігопадів - фото 1
Кугаївську дерев'яну церкву, яка є пам'яткою архітектури національного значення, підготували до зими. Там завершили всі необхідні роботи з укріплення і ущільнення споруди, аби вона витримала снігопади.

Про це повідомляють в Українському товаристві охорони пам'яток історії та культури, передає "Еспресо Захід".

"Сподіваємося, церква безпечно і без втрат перезимує, а весною ми всі разом її відреставруємо. Дякуємо усім, хто докладає свої сили, енергію, час і гроші, щоб врятувати цю надзвичайно гарну, старовинну дерев‘яну церкву в Кугаєві!", – йдеться в дописі.

Цікаво, що після завершення робіт, у непомітному місці в церкві, працівники знайшли синьо-жовту стрічку, зав'язану у бант.

Унікальну Кугаївську дерев'яну церкву підготували до снігопадів - фото 82833

Андрій Салюк, голова Львівського осередку Українського товариства охорони пам'яток припустив, що стрічка шовкова і можливо її хтось колись там просто заховав.

"Може був час, коли хтось вважав за необхідне не знищити, а саме заховати цю стрічку в старовинній церкві. Спробуємо проконсультуватися з реставраторами тканин. Може вдасться зорієнтуватися, з якого часу може бути цей синьо-жовтий бант".

Загалом для відновлення храму потрібно не менше п’яти мільйонів гривень.

Церква Богоявлення Господнього – дерев'яний греко-католицький храм XVII ст. у селі Кугаїв Пустомитівського району. Згідно з датою, зазначеною на одвірку, храм збудовано 1693 року. Після будівництва у 1990-х роках нової мурованої церкви, храм використовувався рідко і поступово занепадав, через що потребує термінової реставрації.

Громадські активісти та пам’яткоохоронці зі Львова та околиці створили громадську ініціативу "Врятувати церкву в Кугаєві". Зараз храм недіючий.