Метою обговорення було більше поставлених питань, ніж готових відповідей. Цим кроком УПЦ намагалася підняти проблему, вважаючи що таке відкрите ставлення до проблеми буде сприяти її вирішенню.
Як сім'я може не загубитися у різнорідному інформаційному потоці в нинішній час? Як сім'я може утримати той духовний стержень, який допомагає зберегти єдність сім'ї і, відповідно, суспільства в цілому? На ці та інші питання намагалися відповісти учасники круглого столу. Метою обговорення було більше поставлених питань, ніж готових відповідей. Цим кроком УПЦ намагалася підняти проблему, вважаючи що таке відкрите ставлення до проблеми буде сприяти її вирішенню.
Учасникам круглого столу стали представники УПЦ, наукові співробітники Державного інституту розвитку сім'ї та молоді, Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, юристи Київського національного університету ім. Т. Шевченка, експерти НДО, а також практичні сімейні психологи, соціальні працівники та ін.
За словами представників УПЦ, сучасній сім'ї зараз зроблено виклик у вигляді питання про необхідність сім'ї, а це руйнує основи сім'ї: «Чи необхідна сьогодні сім'я?». УПЦ визнала за необхідне звернути увагу і дати відповідь на цей виклик з релігійної, соціальної та правової точок зору. У цьому допомогли присутні на круглому столі соціологи, психологи та науковці.
Відкрив засідання голова Синодального відділу з питань сім'ї УПЦ архиєпископ Пантелеймон. Він наголосив на важливості інституту сім'ї у формуванні здорового суспільства, стан якого не може не хвилювати православну церкву як суспільний інститут. Виступили представники різних державних організацій. Зокрема, Антоніна Тарановська, керівник Центру розвитку сім'ї при Міністерстві сім'ї та молоді, відзначила відсутність єдиної державної політики стосовно сім'ї. Не визначені чіткі орієнтири щодо сімейної політики. Яка сім'я є зразком для України? Усі виступаючі відзначили важливість збереження авторитету сімейних цінностей у будь-яких сферах життя.
Як зауважив протоєрей Микола Макар (Італія) «Церква може сказати, що руйнуючи підвалини сім'ї, ми руйнуємо підвалини особистості. Для кожної людини вона сама є цінністю, внутрішнє бажання цінувати самого себе, що властиво будь-якій людині, і суть людини закладаються в сім'ї і сім'єю, зруйнувавши сім'ю ми можемо зруйнувати самих себе».
Також одним з основних питань було питання про те, як УПЦ може вплинути на формування та підтримку сім'ї і сімейних цінностей? Учасники обговорення висловили думку про те, що УПЦ може бути інстанцією разом з психологами для вирішення сімейних питань.
По закінченні обговорення учасники висловили побажання організовувати такі регулярні зустрічі для обговорення основоположних для нашого суспільства питань, для залучення уваги ЗМІ та громадськості до проблем сім'ї.