Created with Sketch.

УПЦ КП канонізувала князя Аскольда

04.07.2013, 16:10

Помісний Собор УПЦ КП, дослідивши життя і мученицький подвиг першого київського князя-християнина Аскольда-Миколая, вирішив його канонізувати і приєднати до лику святих.

Помісний Собор УПЦ КП, дослідивши життя і мученицький подвиг першого київського князя-християнина Аскольда-Миколая, вирішив його канонізувати і приєднати до лику святих.

Про це повідомляє офіційний сайт Київського Патріархату.

Помісний Собор відтак ухвалив:

- приєднати благовірного князя Аскольда, святого першомученика Київського, до лику святих для загального церковного шанування і занести його ім’я у православний церковний календар;

- чесні останки благовірного князя Аскольда, святого першомученика Київського, із причини давності літ від події мучеництва залишити на волю Божу;

- пам’ять благовірного князя Аскольда, святого першомученика Київського, відзначати в неділю 2-гу після П’ятидесятниці, у день Собору всіх святих;

- написати ікону для поклоніння відповідно до визначення Святого Сьомого Вселенського Собору;

- надрукувати житіє благовірного князя Аскольда, святого першомученика Київського, і скласти йому богослужіння, а до цього відправляти службу за Загальною мінеєю;

- благословити будівництво храмів на честь благовірного князя Аскольда, святого першомученика Київського;

- сповістити про канонізацію благовірного князя Аскольда Предстоятелів Помісних Православних Церков.

Довідка: князь Аскольд - володар давньоруської держави, або скоріше — лише Києва. Здобув владу, можливо, перед 860, загинув у 882 році.

За однією із версій, Аскольд походив з князівської династії, започаткованої Києм, і був рідним братом князя Діра. За іншою — був воєводою Діра і успадкував владу після його смерті.

У 860 році Аскольд очолив перший документований самостійний похід Русі на Константинополь. Причиною і приводом для походу на Константинополь могли бути, зокрема, утиски київських послів і купців або ж напад на руських рибалок біля острова Березань і Білобережжя (Тендрівської коси).

Після поразки у бою князь вирішив охреститись. За його прикладом християнство прийняло чимало київської знаті і воїнів. Початок християнізації Руси викликав спротив з боку язичницької знаті Києва, яка, вступивши у змову проти князя Аскольда, 882 року запросила з Новгорода воєводу-язичника Олега, який через обман і підступ вбив законного володаря Руси Аскольда в одному з урочищ, приблизно за три кілометри від Старокиївської гори.

У результаті вбивства язичники знову повернули собі владу на Русі. У країні розпочалася жорстока язичницька реакція, на християн були оголошені гоніння, і всі християнські храми у Києві зруйновані.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46