• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) все більше сприймається як антиукраїнська Церква, - Михайло Черенков...

УПЦ (МП) все більше сприймається як антиукраїнська Церква, - Михайло Черенков

04.05.2015, 15:12
УПЦ (МП) все більше сприймається як антиукраїнська Церква, - Михайло Черенков - фото 1
УПЦ (МП) безповоротно втратила шанс стати ініціатором національного примирення: не засудила сепаратизм, не підтримала на ділі єдність країни і тому зараз все більше асоціюється як антиукраїнська сила.

10991.gif-4.gifУПЦ (МП) безповоротно втратила шанс стати ініціатором національного примирення: не засудила сепаратизм, не підтримала на ділі єдність країни і тому зараз все більше асоціюється як антиукраїнська сила.

Таку думку у інтерв’ю російському виданню Портал-Сredo. Ru висловив відомий український філософ, публіцист Михайло Черенков.

«Українська влада, як і народ, очікують від православ'я вірності своєму духовному покликанню на ввіреній території, тобто служіння тим, хто тут живе, а не прислуговування закордонним духовним і політичним центрам. Поки ж має місце не києвоцентризм, а москвоцентризм», - сказав він.

«Якби УПЦ (МП) підтримала на ділі єдність країни і засудила сепаратизм, вона могла б стати ініціатором національного примирення. Але цей момент вже упущено, і шансів повернути авторитет практично немає. УПЦ (МП) все більше сприймається як антиукраїнська і нічого не робить для того, щоб змінити це ставлення до себе. На превеликий жаль, для неї виявилося важливіше залишатися проросійською і неукраїнською, ніж стати повною мірою українською та залишитися не-антиросійською», продовжив думку богослов.

Михайло Черенков зауважив, що протягом 2014-15 років риторика церковних керманичів РПЦ та УПЦ (МП) дещо змінилася щодо російсько-українського протистояння «від злегка відстороненої "духовної" позиції до позиції політично консолідованої».

«Ще навесні 2014 року і РПЦ МП, і УПЦ (МП) намагалися виглядати стримуючим фактором російської політики, але потім вони стали фактором, що виправдовує і освячує. Загадкове мовчання Патріарха Кирила і молитовний затвор митрополита Онуфрія виявилися частиною продуманої стратегії на втягування Церкви в російську зовнішню політику. Тепер ніхто не сумнівається, що ці Церкви єдині у своїй залежності від Кремля. Всі заяви РПЦ-УПЦ (МП) були критичними по відношенню до влади української і жодного разу не поставили під сумнів дії влади російської», - заявив богослов.