УПЦ МП вшанує священиків, закатованих у Лук’янівській в’язниці НКВС

УПЦ МП вшанує священиків, закатованих у Лук’янівській в’язниці НКВС - фото 1
До дня пам’яті свщмч. Володимира Київського та новомучеників і сповідників ХХ ст. 6 лютого у храмі св. вмц. Катерини і свв. Новомучеників і Сповідників у Києві на Лук’янівському цвинтарі, де в 1930-і роки масово ховали священиків і мирян, розстріляних у Лук’янівській в’язниці НКВС, відбудуться заходи пам’яті святих новомучеників.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Зокрема у храмі на честь св. вмц. Катерини та свв. Новомучеників і Сповідників ХХ ст. відбудеться поминальна Служба. Після Богослужіння об 11.30 при храмі буде проведено презентацію фотовиставки «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті», присвяченої свщмч. Володимиру (Богоявленському), митрополиту Київському, та репресіям проти духовенства Києва и Київської області.

Також буде прочитано лекцію про комуністичні репресії проти духовенства на Київщині та про страдницький шлях свщмч. Володимира (Богоявленського), митрополита Київського.

Відкриття виставки та лекцію проведуть:

Шумило Сергій Вікторович, кандидат історичних наук, доктор теології, керівник Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття, директор Міжнародного інституту афонської спадщини, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений працівник культури України;
Ігумен Валеріан (Головченко), настоятель храму Новомучеників та Сповідників ХХ ст. на Лукянівському кладовищі;

Протоєрей Олександр Безкровний, настоятель храму св. вмц. Катерини на Лук’янівському цвинтарі Києва.