• Головна
  • Новини
  • УПЦ (МП) закликають відлучити від Церкви Януковича і піддати його анафемі...

УПЦ (МП) закликають відлучити від Церкви Януковича і піддати його анафемі

19.02.2014, 12:49
УПЦ (МП) закликають відлучити від Церкви Януковича і піддати його анафемі - фото 1
Релігійний публіцист Тетяна Деркач ініціює громадську петицію до Митрополита Володимира і Синоду УПЦ (МП) про відлучення Віктора Януковича від Церкви та накладення на нього церковної анафеми.

508389_300-h.jpgРелігійний публіцист Тетяна Деркач ініціює громадську петицію до Митрополита Володимира і Синоду УПЦ (МП) про відлучення Віктора Януковича від Церкви та накладення на нього церковної анафеми.

Про це вона повідомила на своїй Фейсбук-сторінці.

«Ідея відлучення від Церкви представників влади та накладення на них церковної анафеми за злочини, не сумісні навіть з мінімальними вимогами до християнина, не нова. Це слід зробити тоді, коли член Церкви, що має особливо високий статус, подає настільки поганий приклад суспільству своєю неадекватною реакцією, що це загрожує розкладанням всьому суспільству, — пояснює Тетяна Деркач в коментарі РІСУ.

Публіцист радить усім, хто погоджується з цієїю ініціативою, ставити хрестик під її постом.

«Краще відсікти руку, яка спокушає, ніж втратити все тіло», - зазначає публіцистка.

Тетяна Деркач зауважила, що в історії не раз бувало, коли Церква карала свого високопоставленого вірянина.

«Практично аналогічні події відбувалися з імператором Феодосієм і єпископом Амвросієм Медіоланськими. І вже тим більше це обгрунтовано в умовах, коли влада перестала сприйматися як сакральний дар Божий. Президент України - не імператор Візантії. Він є прихожанином конкретної Церкви, яка не тільки отримує від влади такі бажані преференції, а й несе відповідальність за її духовний стан. Відлучена від Церкви людина не зможе вже поїхати на Афон «замолити гріхи», наприклад», - наголосила вона.

На її думку, відлучення Януковича від Церкви зможе призупинити конфлікт між народом та владою.

«Якщо Церква хоче внести свій внесок у врегулювання інституціонального конфлікту в Україні, що виник виключно з вини її прихожан, вона повинна використовувати всі свої наявні інструменти впливу на них, а не тільки безадресно закликати когось неназваного до миру і ненасильства, а потім дивуватися , що її голос не почули", - підсумувала релігійний публіцист.