Уперше функцію Генерального секретаря Конференції єпископів Словенії виконуватиме жінка

11 березня, 11:18
Світові
Уперше функцію Генерального секретаря Конференції єпископів Словенії виконуватиме жінка - фото 1
Сестра-салезіанка Марія (Мойка) Шіменц змінить на цій посади о. Тадея Стреговеца. Її каденція розпочнеться 17 березня і триватиме п’ять років.

Зараз с. Марія Шіменц — настоятелька провінції сестер-салезіанок для Словенії та Хорватії, повідомляє Католицький часопис CREDO.

Після навчання в Любляні, під кінець 1990‑х, вона працювала в Апостольській нунціатурі у Словенії. В подальші роки ця черниця, зокрема, викладала на катехитичних у душпастирських курсах у Любляні.

2019 року захистила докторат (педагогічний напрямок) у Папському салезіанському університеті в Римі.

Коментуючи обрання нового Генерального секретаря, голова Конференції католицьких єпископів Андрей Сає сказав, що згромадження Дочок Марії Помічниці християн має великий досвід у керівних церковних зібраннях та в медіа. Окрім того, сестра Марія вільно розмовляє італійською, що дуже важливо для церковної міжнародної співпраці.

Сестра Марія Шименц закінчила факультет італійської та словенської мов і літератури в Люблянському університеті (1997). Включати черниць і мирян у роботу єпископської конференції — це «в дусі синодального процесу, який триває у світі», підкреслив єпископ дієцезії Ново Место.

Папа Франциск уже давно промує включення жінок у різні управлінські завдання в Церкві, які не обов’язково мають бути ввірені священикам, — сказала новопризначена сестра в розмові з журналістом газети «Slovenske Novice».

«Думаю, що єпископи послухали Папу і запровадили в життя те, що він радить».

Словенська черниця — не перша жінка на посаді Генерального секретаря Конференції єпископів. У Європі цю функцію в католицькому єпископаті Німеччини від 2021 року виконує Беате Жиль, а Генеральним секретарем Скандинавської єпископської конференції є від 2009 року с. Анна Міріам Кашнер.