Управсправами УПЦ МП вважає, що вакцинація від COVID не повинна бути обов'язковою

09 жовтня, 10:40
Православні
Управсправами УПЦ МП вважає, що вакцинація від COVID не повинна бути обов'язковою - фото 1
Церква не забороняє вакцинацію, проте неприпустимо обмеження прав і свобод людини в зв'язку з відсутністю щеплення.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на РІА Новини, про це сказав керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич). Сам митрополит також свого часу перехворів на коронавірус під час масового зараження ченців Києво-Печерської лаври.

«Участь або неучасть у цьому процесі має бути наслідком самостійного рішення кожного з нас. При цьому головне у всій цій справі - дотримання принципу добровільності й відсутності обмежень прав тих, хто в силу об'єктивних причин відмовився від щеплення», - зазначив митрополит Антоній.

Управсправами УПЦ МП звернув увагу, що для кожного християнина важливо розуміти те, які саме речовини входять до складу того чи іншого лікарства.

«Якщо у вакцині містяться клітинні лінії, отримані від абортованих немовлят, це повинно ставати жорсткою перешкодою для вакцинації відповідним препаратом. Тим більше, що зараз є вибір щодо того, якою саме вакциною робити щеплення», - підкреслив владика Антоній.

Нагадаємо, у Російській Православній Церкві 5973 кліриків і ченців перехворіли COVID-19. На Росії зареєстровано 1798 випадків смерті від COVID-19 серед кліриків Москви і єпархій, кліриків і насельників ставропігій. Точної статистики щодо кількості хворих та померлих від ковіду в УПЦ МП немає, однак відомо про масові заражнення ченців у монастиях УПЦ МП та про летальні випадки.