Created with Sketch.

Ураза-Байрам або Ід-аль-фітр святкують мусульмани України

23.05.2020, 23:18

Свято Розговіння або Ураза-Байрам - одна з найголовніших подій в ісламському світі, яку починають святкувати після заходу в останній день посту Рамадан.

Свято Розговіння або Ураза-Байрам - одна з найголовніших подій в ісламському світі, яку починають святкувати після заходу в останній день посту Рамадан.

Ураза-Байрам настав 23 травня і триватиме до вечора 24 травня. У цей день мусульмани можуть дозволити собі все, що було заборонено в світлий час доби протягом священного місяця.

У мечетях проходить святковий ранковий намаз. На молитву віруючі збираються заздалегідь, одягши найкраще вбрання. При зустрічі мусульмани обмінюються привітаннями «Ід Мубарак», що означає побажання благословенного свята. Цьогоріч це свято відзначається з дотриманням правил карантину.

У цей день прийнято виплачувати закят - уль - фітр. Закят передбачений для бідняків, щоб вони могли радіти настанню свята.

Закят-уль-фітр вважається обов'язковим, але виплачувати його в першу чергу необхідно своїм родичам, якщо вони потребуючі. Тобто, якщо закят буде виплачений чужій людині, коли рідні потребують цього, він не буде зарахований. Забороняється виплачувати закят батькам, дітям або дружині.

Виплатити закят необхідно до настання святкової молитви, можна це зробити в ніч на Ураза-Байрам.

У свято Ураза-Байрам необхідно відвідати близьких родичів, хворих і померлих.

Зібрати за столом найближчих і рідних вважається дуже важливим моментом на свято Ураза-байрам.

Свято Ураза-байрам триває три дні. Це добрий привід. щоб робити подарунки один одному, особливо намагаються догодити маленьким членам сімейства, оскільки в Ісламі заведено вважати, що діти і їх радість наближає віруючого до Всевишнього.

Читайте також
Католики Глава УГКЦ привітав єпископа-емерита Стефана Сороку з 30-річчям єпископської хіротонії
Сьогодні, 09:03
Православні Кремлівський антихрист вчинив злочин проти християнства, - Предстоятель ПЦУ про обстріл Києво-Печерської лаври
Сьогодні, 08:39
Суспільство Братії лаври та рятувальникам вдалося зберегти від пожежі давні ікони та антимінси
Сьогодні, 08:31
Суспільство Ворог влучив в Успенський храм Києво-Печерської лаври: триває гасіння пожежі
Сьогодні, 08:21