• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Урочистість під захистом поліції. Делегація УПЦ МП поїхала в Чорногорія на інтронізація Сербського митрополита....

Урочистість під захистом поліції. Делегація УПЦ МП поїхала в Чорногорія на інтронізація Сербського митрополита.

05.09.2021, 09:16
Світові
Урочистість під захистом поліції. Делегація УПЦ МП поїхала в Чорногорія на інтронізація Сербського митрополита. - фото 1
4 вересня Подгорицю прибула делегація УПЦ МП в складі митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, керуючого справами та митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія.

Тим часом біля середньовічного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці у Цетіньє зростає напруженість, передає Православна жизнь.

Чорногорські ЗМІ повідомляють, що в місто направляється велика кількість автомобілів. До монастиря стягнуті великі підрозділи силовиків, доставлені бронетранспортери. Вранці тут стався інцидент: протестуючі проти інтронізації прорвали захисні огорожі біля обителі, поліція встигла відреагувати й відновила кордон. Усі в’їзди у місто, а також у Подгорицю й Будву, перекриті поліцією.

На в'їзді в Цетіньє протестувальники заблокували кільцеву розв'язку, засипавши її камінням. У місті закрилися усі кафе та ресторани.

Нагадаємо, загострення обстановки в Чорногорії розпочалося після того, як Сербська Православна Церква повідомила, що інтронізація митрополита Іоанникія відбудеться в резиденції її Чорногорської митрополії – Цетінському монастирі.

Проти інтронізації в Цетинє виступають противники діяльності СПЦ на території країни – радикально налаштовані пвтріоти та опозиційні сили Чорногогії.

Нагадаємо, уряд Чорногорії не виключає заворушення в день інтронізації нового митрополита Чорногорсько-Приморського СПЦ.