• Головна
  • Новини
  • УРП просить Патріарха Філарета канонізувати Івана Дем’янюка...

УРП просить Патріарха Філарета канонізувати Івана Дем’янюка

26.04.2012, 13:10
УРП просить Патріарха Філарета канонізувати Івана Дем’янюка - фото 1
На 40-й день поминання Івана Дем’янюка Львівська крайова організація Української республіканської партії скерувала листа Патріарху Київському і всієї Русі-України УПЦ КП Філарету з проханням канонізувати Івана Дем’янюка.

Іван Дем'янюкНа 40-й день поминання Івана Дем’янюка Львівська крайова організація Української республіканської партії скерувала листа Патріарху Київському і всієї Русі-України УПЦ КП Філарету з проханням канонізувати Івана Дем’янюка. Про це повідомляє Львівський портал з посиланням на прес-службу партії.

Як зазначено у зверненні, «раб Божий Іван Дем’янюк, вірний Православної Церкви, своїми багатолітніми стражданнями і мученицькою смертю, що їх він зазнав через підступ і змову ворогів, та, слідуючи заповідям Ісуса Христа, сприйняв без злоби і непротивлення, - тим самим здійснивши подвиг особливого характеру, за канонами Церкви заслуговує возведення до лику святих яко Страстотерпець”.

До життєвих випробувань і мук українця Івана Дем’янюка республіканці зараховують: Голодомор в дитячі роки, насильний призов до окупаційної Червоної армії, жахіття на фронтах війни, поранення, полон, трирічне перебування в’язнем нацистських концтаборів, тричі позбавлення громадянства, подвійну екстрадицію, семирічне катування в ізраїльській та німецькій тюрмах, 1800 днів ув’язнення в камері смертників, несправедливе і незаконне обвинувачення у нацистських злочинах, 36-річне цькування і оббріхування у міжнародних ЗМІ.

«Чи стане Іван Дем’янюк святим? Вочевидь, це запитання видається риторичним. Адже будь-який страждальник, той, що невинно потерпає від несправедливих переслідувань, за принципами християнської моралі може претендувати на святість. У випадку з нині вже покійним Іваном Дем’янюком, можна ще додати, що він, народжений цілком пересічною людиною, одним із десятків мільйонів наших співвітчизників, витримав на собі від дитинства до глибокої старості усе зло, яке тільки могло звалитися на кілька поколінь українців ХХ-го та початку ХХІ-го століття» - зазначено у повідомленні.

25 квітня, як відомо, минуло 40 днів з дня смерті Івана Дем’янюка.

З проханням захистити від наруги пам’ять Івана Дем’янюка, звинуваченого у співпраці з нацистами під час Другої світової війни, сьогодні звернулися до керівництва держави, зокрема – до Президента України Віктора Януковича й депутати Львівської обласної ради.

Як інформує ZAXID. NET, у зверненні, за яке проголосував 81 депутат, наголошується, що Іван Дем’янюк став жертвою «тих, що сповідують ідеології міжнародного сіонізму, німецького нацизму та московського імперського шовінізму», і навіть після його смерті деякі ЗМІ продовжують «дезінформувати» громадськість щодо його особистості.