Уряд Ірану підняв над мечеттю Джамкаран у священному шиїтському місті Кум червоний прапор відплати, що рівносильне оголошенню війни. Такий самий прапор було піднято і над мечеттю у місті Шираз на півдні Ірану.
Про це повідомила американська аналітична група Open Source Intelligence Monitor, інформує Фокус.
Що спричинило підняття червоного прапора над святинею в місті Шираз, залишається незрозумілим, проте такий самий прапор був піднятий за кілька днів до іранського ракетного удару по американській військовій авіабазі Айн аль-Асад в Іраку.
Власне, підняття червоного прапора означає кровну помсту. За даними деяких ЗМІ, прапор був піднятий на згадку про загиблих під час стрілянини 26 жовтня у шиїтській святині в мавзолеї у Ширазі.
Востаннє в Ірані підняли такий прапор після смерті військового діяча генерала Касема Сулеймані, котрий для багатьох у країні був національним героєм. У 2020 році він загинув внаслідок авіаудару ВПС США по міжнародному аеропорту Багдада.
Через кілька днів Іран завдав удару по двох об'єктах США в Іраку, зокрема по військовій базі в Ербілі, проте армії США вдалося уникнути більших збитків.
На думку сходознавчині Каріне Геворгян, символічно вивісивши прапор відплати Іран може натякати на удар по Саудівській Аравії, про що 2 листопада писали західні ЗМІ.
"Те, що Іран мститиме за цей теракт, — це одна історія, а те, що він ударить по Саудівській Аравії і почне війну у Перській затоці, — інша. Можна, звичайно, ненавидіти Іран, що він настільки жорстокий, але все ж таки вважати їх клінічними ідіотами якось зарано", — вважає політологиня.
Нагадаємо, у США відреагували на погрози Ірану на адресу Саудівської Аравії. У заяві Ради національної безпеки США йдеться, що Вашингтон без вагань втрутиться у разі іранської агресії проти Саудівської Аравії.