В Андріївській церкві розпочали регулярні Богослужіння за участі екзарха Вселенського Патріархату

В Андріївській церкві розпочали регулярні Богослужіння за участі екзарха Вселенського Патріархату - фото 1
Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл (Аніщенко) 1 серпня очолив Божественну Літургію у верхньому храмі ставропігії Вселенського Патріархату – Андріївській церкві у Києві. Божественна Літургія відбулась з нагоди вшанування пам’яті святих Отців шести Вселенських Соборів.

Про це повідомляє «Духовний Фронт України».

Для участі в Богослужінні вхід до Андріївського храму для вірян є вільним. Водночас музей «Андріївська церква» національного заповідника «Софія Київська» продовжує свою діяльність.

Це перше богослужіння після підписання договору з Національним заповідником «Софія Київська» про безоплатне постійне користування Представництвом Подвір’я Вселенського Патріархату в Україні Андріївською церквою, що була і залишатиметься власністю держави.

Це унікальна ситуація, коли в одному місці звершують богослужіння за двома стилями: у верхньому, відреставрованому Андріївському храмі проводять богослужіння за старим стилем, а у нижньому храмі-каплиці – за новим стилем.

У своїй проповіді єпископ Михаїл наголосив на важливості молитви за інших людей та закликав розвивати таланти, які Бог дарував кожній людині.

« Кожна людина унікальна, просто треба зрозуміти, що їй дав Господь і це розвивати. Тому що заздрість, применшує і знищує любов між людьми і знищує чесноти», – сказав під час проповіді єпископ Команський.

«Отож, молімось за інших, намагаймось відкривати в собі ті таланти, які Господь нам дав. Не заздрімо один одному, плекаймо чесноти і кожного дня, читаймо Святе Писання, щоб омивати свій розум, омивати свою душу. Навчатись, пам’ятаючи, що кожний фрагмент Святого Писання звернений до нас і є настановою про те, як нам жити», – підсумував екзарх Вселенського патріарха в Києві єпископ Михаїл.

Нагадаємо, 9 січня 2019 року Священний Синод Вселенського Патріархату призначив главою ставропігії в Києві архимандрита (з 8 листопада 2020 року — єпископа Команського) Михайла (Аніщенка).

13 грудня 2020 року в Андріївській церкві відбулась урочиста Літургія з нагоди відкриття храму.

На початку липня 2021 року, ставропігію відвідали гості зі Святої Гори Афон і Туреччини.