Прах самого Ярослава Мудрого може імовірно перебувати в українській православній церкві в Нью-Йорку.
Ще до проведення радіовуглецевого аналізу антропологи, оглядаючи кістки, зійшлися на думці, що верхня і нижня частина скелета знаходяться у невідповідності і належать двом різним людям. До того ж, за останками можна зрозуміти, що за життя ці люди займалися важкою роботою. Тому вчені вже тоді припустили, що навряд чи перед ними скелет княжни. Подальші дослідження провели вчені з Інституту геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України. Їх метою було встановити вік останків.
«Нас попередили, що похибка буде близько 30 років. Але коли ми отримали результати, були здивовані. Дослідження підтвердили, що кістки належать двом різним людям: жінкам, – говорить заступник директора заповідника «Софія Київська» Ірина Марголіна. – Мало того, радіовуглецевий аналіз показав, що вік кісток відрізняється один від одного на 1580 років: нижня частина – XIII сторіччя, а верхня взагалі не датується нашої ерою ».
Ірина Марголіна припускає, що, можливо, дослідники на якомусь етапі переплутали кістки, адже з 1936-го по 2009-й рік саркофаг розкривали чотири рази. Ще одна цікава деталь: верхня частина скелета насичена радієм. Як він міг потрапити в кості, також залишається загадкою.
Одна з правдоподібних версій про місцезнаходження останків святого князя – місто Нью-Йорк, пише видання. Імовірно в 1943 році прах Мудрого представники української православної церкви вивезли до Польщі. Разом з ним туди доставили образ Миколи Мокрого. Чудотворну ікону не так давно виявили в бруклінській церкві. Значить, вирішили дослідники, десь там повинні зберігатися і останки великого князя. У США відправилася директор Софії Київської Неля Куковальська, яка спілкувалася з настоятелем церкви Володимиром Вронським, проте священик не побажав говорити про останки Ярослава Мудрого, повідомивши лише, що не знає, де вони.