Created with Sketch.

В Гошівському монастирі відкрили Дім паломника, який будували дванадцять років

28.01.2024, 12:56

У Гошівському василіянському монастирі Преображення Господнього 25 січня освятили Дім паломника – комплекс з кімнатами для проживання, харчування, молитви та навчання, будівництво якого розпочалося у 2012 році.

З цієї нагоди пройшли збори настоятелів Провінції Найсвятішого Спасителя, пише Західний кур’єр.

У них взяли участь настоятелі та представники із більшості василіянських монастирів в Україні, в тому числі із східних теренів.

Чин освячення будинку очолив о. протоігумен, якому співслужили інші настоятелі. Автор проекту, архітектор Олександр Микуляк наголосив, що форма та вигляд будівлі настільки унікальні, що в майбутньому її треба висунути на здобуття Національної премії України в галузі архітектури.

На завершення урочистостей о. протоігумен подякував усім причетним до будівництва – настоятелям і братії, архітекторам та інженерам, будівельникам та іншим виконавцям робіт, а особливо фундаторам і жертводавцям, та вручив їм символічні подарунки з копією Гошівської чудотворної ікони.

Дім паломника в Гошеві відкриває свої двері для паломників, реколекційних груп, організації навчальних заходів, релігійних конференцій. Він і давніше частково виконував заплановані функції, адже в його стінах у літній період проводилися зустрічі для християнської молоді і частково заходи з духовно-психологічної реабілітації українських вояків та їхніх сімей.

Читайте також
Суспільство На Патріаршому соборі УГКЦ у Києві встановлюють сонячні батареї
28 січня, 14:15
Суспільство Громада на Черкащині після приєднання до ПЦУ через суд отримала храм
28 січня, 10:01
Суспільство У Львові Предстоятель ПЦУ освятив храм, який звели прикордонники
28 січня, 16:48
Суспільство Верховний Суд залишив Свято-Троїцький храм у Кременчуці за громадою ПЦУ
28 січня, 17:01