Created with Sketch.

В Ірландії освятили перший храм для української католицької громади

17.10.2023, 12:34

15 жовтня у Вотерфорді (Ірландія) відбулася історична подія — освятили перший у місцевості храм для українських католиків. Цій події посприяв о. Андрій Сов’як, священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, який здійснює душпастирську опіку українців в Ірландії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на владику Кеннета Новаківського, Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Ірландії та Північній Ірландії.

Владика Альфонс, єпарх Вотерфордський, благословив угоду з отцями-францисканцями про передачу їхнього монастирського храму, який пустував кілька років, у користування українським католикам.

Храм освятили владика Кеннет разом з владикою Альфонсом та владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Парафіяльна церква збереже назву «Українська католицька парафія св. Франциска у Вотерфорді».

Наразі в Ірландії є п’ять українських католицьких священиків, які служать у понад 10 місійних пунктах країни.

Читайте також
Україна і світ У Дрездені відбувся З’їзд української християнської молоді
17 жовтня, 14:01
Україна і світ Українці в Іспанії проведуть акцію протесту проти нищення Росією культурної спадщини
17 жовтня, 11:35
Україна і світ УПЦ США: Російська агресія свідомо простягнула свою руку до серця духовної спадщини України
17 жовтня, 11:33
Україна і світ Понад 700 молодих прочан УГКЦ у США молилися за Україну
17 жовтня, 09:30