Created with Sketch.

В Ісламському культурному центрі м. Києва розпочалось святкування Ураза-Байрам

17.07.2015, 13:12

Святкування одного з найбільших для мусульман свят Ураза-Байрам, що знаменує собою закінчення посту Рамадан, розпочалось сьогодні, 17 липня 2015 року, в Ісламському Культурному Центрі м. Києва.

Святкування одного з найбільших для мусульман свят Ураза-Байрам, що знаменує собою закінчення посту Рамадан, розпочалось сьогодні, 17 липня 2015 року, в Ісламському Культурному Центрі м. Києва.

Святкова молитва, яка зібрала в мечеті цього ранку велику кількість віруючих, розпочалась о 8.15 год. Cеред присутніх були київські прихожани, вимушені переселенці та дипломати мусульманських країн. Після завершення молитви віруючі вітали один одного з цим великим днем.

Своїми враженнями від цьогорічного Рамадану, а також особливостями сьогоднішнього святкування з РІСУ поділився Муфтій  ДУМУ «Умма» Саїд Ісмаіглов: "В цьому році священний місяць Рамадан був дуже активним місяцем соціального служіння. Через те, що у нас велика кількість біженців, внутрішніх переселенців з Криму та Донбасу, ми особливу увагу звернули на благодійність. В усіх наших мечетях, і навіть на окупованій території, ми годували велику кількість людей, в тому числі в окупованому Донбасі. Наші імами привозили гроші, придбали продукти і ми у мечетях годували людей, адже там взагалі складно з продуктами і грошима. Робили так, аби особливо нужденні мусульмани отримували певну поміч від релігійних громад".

Також муфтій підкреслив, що окрім того, вони розповсюджували продукти серед біженців у Херсонській області, на Донбасі, Львівщині, Запоріжжі та Києві.

"Допомагали в першу чергу сиротам, багатодітним сім'ям, інвалідам, а також дітям тих мусульман, які загинули захищаючи Україну. У нас є певна своя статистика, вона не публічна, оскільки ми не можемо її публікувати, бо у людей є родичі на окупованих територіях. Але ми знаємо такі родини і перш за все ми надавали допомогу саме їм. Як я уже сказав, в цьому році Рамадан був місяцем активного соціального служіння, було багато грошових пожертв для допомоги іншим. Завдяки цим пожертвам від мусульман України нам вдалося виконати цю діяльність і ми будемо продовжувати її виконувати", - підкреслив муфтій.

Муфтій ДУМУ "Умма" наголосив, що сьогодні у мечеті людей дійсно багато, але скільки приходять на всі свята. Серед присутніх є певна кількість біженців з Донбасу та Криму, але завдяки тому, що працюють і інші місця, де виконується молитва, в Ісламському Культурному центрі не було аншлагу. "Як ми і планували було більше 2000 людей, велика кількість жінок з дітьми, чоловіків. Але великого напливу не було через те, що є інші молитовні місця, де збираються мусульмани у Києві", - додав він.

Своїми емоціями і враженнями від цьогорічного Рамадану та сьогоднішнього свята поділилась з РІСУ Віра Фриндак, перша українка, яка вивчила Коран на пам'ять. Вона зауважила, що усі віруючі кожного року з нетерпінням чекають священного місяця. За її словами,  багато людей думають, що важко дотримуватись посту, але насправді це не так.

"Сьогодні відчуття великої радості, що Всевишній дав нам можливість попостити. Ми маємо велику надію, що Бог прийме наші молитви, наш піст. Цьогоріч ми у молитвах просили у Бога миру для України, для усіх міст, де страждають мусульмани. Звичайно, наші серця і наші молитви були з нашими братами, які постраждали від війни", - додала Віра Фриндак.

Читайте також
Суспільство Повітряні сили закликають бути готовими до ймовірних російських обстрілів на Великдень
Сьогодні, 12:30
Культура Великдень на Донеччині: нічні Богослужіння пройдуть у 19 храмах при закритих дверях
Сьогодні, 12:09
Культура У лаврі покажуть унікальні писанки, врятовані від ворожих обстрілів
Сьогодні, 10:19
Культура Києво-Печерська лавра переходить на весняно-літній період роботи: графік відвідування та анонс богослужінь
Сьогодні, 09:24