В Івано-Франківську відбулася формація вищих настоятелів монастирів, чинів та згромаджень УГКЦ

17.12.2021, 15:37
Католики
В Івано-Франківську відбулася формація вищих настоятелів монастирів, чинів та згромаджень УГКЦ - фото 1
Вищі настоятелі монастирів, чинів та згромаджень з ініціативи Патріаршої Комісії у справах монашества УГКЦ 15 грудня зібралися в Івано-Франківську на спільну дводенну формацію.

Як і щороку, традиційно в цей час ченці та черниці мали можливість зустрітися з Блаженнішим Святославом.

Про це повідомляє Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ.

Глава УГКЦ заохотив вищих настоятелів до зміни горизонтів спілкування в наших спільнотах та в Церкві назагал: з вертикальних єрархічних стосунків переходити до творення горизонтальної комунікації. На сьогодні, за словами першоєрарха, творити мережеві спільноти — це для нас виклик, але також і необхідність.

Опісля, вищі настоятелі поділилися з Патріархом Святославом досвідом переживання локдауну у власних спільнотах, а також досвідом співпраці з мирянами та Церквою в цей час.

Насамкінець усі присутні отримали благословення, а Глава УГКЦ з нагоди зустрічі — дарунки, зроблені руками сестер.

Окрім цієї зустрічі, у перший день, 14 грудня, відбулося представлення документу «Надія, до якої нас кличе Господь» та можливість його аплікації в чернечих спільнотах. Доповідачем став о. Андрій Хім’як, в. о. Секретаря Синоду єпископів УГКЦ.

Наступного дня настоятелі, настоятельки й синкели мали можливість роздумати над конференціями о. Олега Кіндія «Влада настоятеля — елементи аскези у творах Святих Отців» та с. Нелі Куцак «Досвід життя, відповідальність та хаотична енергія юності». Після обіду о. д. Єремія Сточанин, СУ, запропонував роздуми про аскезу між правилами та харизмою. Як підсумок двох днів, відбулася праця в групах, де ченці й черниці подискутували та обговорили тематику цієї формаційної зустрічі.

На завершення о. Йосафат Бойко, ВС, презентував охочим свою парафію Кирила і Методія в м. Івано-Франківську та креативні ідеї, які він втілює у своєму душпастирському служінні.