Ділянку землі, на якій знаходяться залишки Димитріївського монастиря II половин XI століття, бульдозерами 14 жовтня почали розкопувати столичні комунальники.
Комунальники запевняють, що нічого не знали про цінність "знахідки". «Вивернули величезний шматок кладки XI століття. Землю, в якій могли знаходитися артефакти, вивезли. Роботи з нами не погоджені, зараз з'ясовуємо, хто їх проводить. У історичній частині міста так поводитися не можна. Тут крок управо, крок вліво – вже пам'ятник», — зазначив начальник Центру археології Михайло Сагайдак. За його словами, 20 років тому, коли прокладали труби на цій ділянці, він застерігав ініціаторів робіт, що вони заторкують старовинний фундамент. «І ось ситуація повторюється», — додав він.
Як інформує «Газета по-київськи», під час підключення будинків до тепла на вул. Трьохсвятительській стався прорив і працівники "Київенерго" приїхали його усувати. Розрили яму — і попали на древній фундамент. Робітники запевняють, що нічого не знали про цінність "знахідки".
Довідка:
Димитріївський монастир – сучасник Києво-Печерської лаври. Заснований він 1054–1062 рр. князем Ізяславом. Займав друге місце за багатством і авторитетом після лаври, але від 1077, коли Ізяслав загинув, втратив популярність. Починає перебудовуватися, спочатку Ізяславом (Петром), який заклав в прибудовах церкву (не збереглася), потім – Святополком, який зводить на цьому місці Михайлівський Золотоверхий монастир.
Коли і чому монастир припинив існування, даних немає, окрім літописних джерел, згідно з якими, можливо, це сталося 1758 році. Частина фундаментів монастиря знаходиться в районі вулиці Трьохсвятительської і під спорудами Михайлівського собору.