В Охтирському монастирі УПЦ МП на Сумщині українські військові виявили зброю

В Охтирському монастирі УПЦ МП на Сумщині українські військові виявили зброю - фото 1
У монастирі стверджували, що начебто влада разом з Православною Церквою України готує його “захоплення”.

Про це написала релігійна оглядачка Лана Самохвалова у своєму блозі на Укрінформі, посилаючись на власні джерела, повідомляє Релігійна правда.

У матеріалі авторка розвінчує фейк, який поширив архимандрит УПЦ МП: начебто влада разом з Православною Церквою України готує “захоплення” Охтирського монастиря (Сумщина) і хоче виставити і його, і старих монахинь на вулицю. Насправді, монастир був чоловічим, а монахині там з’явилися невипадково.

“Далі переказую чутки. За одними даними, 93-тя бригада знайшла там (під монастирем знаходяться великі печери) зброю та передала і її, і монахів спеціальним органам, і після “плідних перемовин” із останніми монахи нібито вирішили поїхати з насиджених місць.

За іншими даними, ніякої зброї не було, і вони поїхали, бо просто хочуть перечекати на заході України важкі часи”, – зазначає авторка.

За її словами, монастир упродовж березня пустував, його навіть пропонували зайняти ПЦУ.

“А далі (власна гіпотеза), щоб зберегти великий монастир XVII століття, Київський офіс Моспатріархату переселяє туди двох монахинь (за деякими даними, вже чотирьох) з архімандритом Серафимом Панкратовим, який ще недавно хотів бути “душею з ПЦУ, але формально в МП”. А тільки-но громада починає висловлювати незадоволення, отець Серафим починає скорботно оголошувати про те, що їх виставляють на вулицю. Хоча, будьмо відверті, це не зовсім вулиця, це добре обладнані приміщення в кількох кілометрах від Охтирки. Насправді це була (свідомо чи ні), але блискуча операція під назвою зберегти приміщення монастиря XVII століття за конкретною конфесією. Досі невідомо, де нині монахи-утікачі”, – пише Лана Самохвалова.