В оновленій обителі знову звучатиме молитва, а не оголошуватимуть прокляття, — в.о. намісника лаври

02 квітня, 12:44
Православні
В оновленій обителі знову звучатиме молитва, а не оголошуватимуть прокляття, — в.о. намісника лаври - фото 1
Виконуючий обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної Церкви України архимандрит Авраамій заявив, що події, які відбувається навколо монастиря не є протистояння держави та релігії, не порушення свободи, а звільнення святині від впливу ворожої російської держави

Про це він зазначив у зверненні, опублікованому на сайті ПЦУ.

Отець Авраамій висловив жаль, що 1 квітня, у свято Похвали Пресвятої Богородиці, братія не змогла вшанувати Божу Матір молитвою. А втім, він переконаний, що невдовзі в оновленій обителі «знову звучатиме молитва, а не оголошуватимуть прокляття», буде мир, а не збурення і протистояння».

«Заради святинь лаври, заради молитви біля наших Отців Печерських ми довго терпіли. Бо ми не бачили альтернативи. Але зараз нова канонічна реальність існування визнаної Помісної Церкви та рішення української держави надають нам можливість обрати — і я свій вибір зробив», — наголосив він.

В.о. намісника лаври повідомив, що залишається в монастирі, «щоби далі служити Богу і Церкві». Він закликав ченців «між Богом і самозваним "третім Римом" обрати Бога».