• Головна
  • Теми
  • «В останній раз така боротьба за владу в Церкві відбувалася на початку 1990-х», - політолог...

«В останній раз така боротьба за владу в Церкві відбувалася на початку 1990-х», - політолог

22.02.2012, 09:58
«В останній раз така боротьба за владу в Церкві відбувалася на початку 1990-х», - політолог - фото 1

Керівник київського Центру прикладних політичних досліджень "Пента", в минулому голова Київського інституту проблем управління імені Горшеніна, кандидат філософських наук Володимир Фесенко прокоментував резонансні кадрові перестановки, проведені Синодом УПЦ 26 січня і 21 лютого цього року без участі Глави УПЦ, який перебуває в лікарні.

Фесенко.jpgКерівник київського Центру прикладних політичних досліджень "Пента", в минулому голова Київського інституту проблем управління імені Горшеніна, кандидат філософських наук Володимир Фесенко прокоментував резонансні кадрові перестановки, проведені Синодом УПЦ 26 січня і 21 лютого цього року без участі Глави УПЦ, який перебуває в лікарні.

«В останній раз така боротьба за владу в Церкві відбувалася на початку 1990-х, – сказав експерт газеті Сегодня. – Як тільки слабне лідер, в оточенні починається боротьба за владу. В останні роки в УПЦ проявилася боротьба різних груп: тих, хто виступав за посилення автономії УПЦ, яким благоволив сам Митрополит, і тих, хто був проти автономістських тенденцій. Поки Володимир живий, він буде стримувати ці протиріччя. Що стосується перспективи – у «проросійської партії» позиції сильніші. У Синоді у них більшість. Їх підтримує Кирил, у них є підтримка в керівництві країни. Але, враховуючи специфіку відносин Україна і РФ, ступінь автономності УПЦ відповідає національним інтересам». Про це інформує «Релігія в Україні».
 
Як повідомлялося, вчора найближчий сподвижник Митрополита Володимира архиєпископ Олександр (Драбинко) був зміщений з ключових постів в УПЦ і звинувачений членами Синоду в «смути», «наклепі на соборний розум Церкви і хулі на Духа Святого».