В ПЦУ пояснили хто стоїть за відновленням справи за Томос

В ПЦУ пояснили хто стоїть за відновленням справи за Томос - фото 1
Суддя Шевченківського суду за поданням «юристки УПЦ КП» зобов‘язав ДБР "відновити справу про Томос".

"Жодних юридичних перспектив ця справа не має - як і всі понад півсотні позовів, які за цей час напродукувала Пушкінська проти ПЦУ. Але тим, хто стоїть за цим рішенням, потрібен привід, щоби «робити шум». А хто за цим стоїть - можна зробити висновок з цікавих даних про людину, яка рішення ухвалила, - написав заступник Голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) у Фейсбук.

У дописі йдеться:

" У 2008 році Віталія Циктіча призначили у Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в межах п’ятирічного строку. За президентства Януковича, а саме в 2012-му, Віталія Михайловича перевелиУказом Президента у Шевченківський районний суд Києва. Також на п’ять років. Згодом Верховна Рада переобрала його на необмежений термін.

Суддя відомий тим, що притягував до відповідальності учасників масових акцій протесту в часи Євромайдану.

Незважаючи на подібні рішення, Віталій Миколайович у своїх деклараціях доброчесності поставив мітку «підтверджую» біля пунктів 17 та 19 про те, що:
він не ухвалював рішення, які передбачені Законом “Про відновлення довіри до судової системи в Україні”;
до нього не застосовуються заборони, передбачені Законом «Про очищення влади.

Однак це, м’яко кажучи, неправда. Він ухвалював указані рішення і підпадає під заборони, передбачені ЗУ «Про очищення влади». Тобто він мав би бути люстрований із забороною на 10 років обіймати будь-яку посаду в державному органі.
...
Протягом цього часу суддя декларував переважно власну суддівську винагороду, яку ділить з дружиною Надією Циктіч. Вона є громадянкою Росії та у 2017 році отримала виплат від Пенсійного фонду РФ на 92 813 грн. У 2018 виплати в Росії підвищили і за підсумками року дружина судді отримала аж на 1 310 більше, тобто 94 123 грн."

Як РІСУ інформувала, Шевченківський районний суд Києва своїм рішенням зобов'язав Державне бюро України (ДБР) відновити кримінальне провадження за фактом "розпалювання міжконфесійної ворожнечі" п'ятим президентом України Петром Порошенком.

Йдеться про кримінальне провадження, яке було порушено ДБР за заявою вірних УПЦ КП на чолі з владикою Філаретом. У ПЦУ тоді назвали відкриту проти Порошенка справу "ганебною і абсурдною спробою тиску".