В рамках фестивалю «Коляда на Майзлях» відбувся концерт для воїнів та родин загиблих героїв АТО

13 січня, 10:12
Культура
В рамках фестивалю «Коляда на Майзлях» відбувся концерт для воїнів та родин загиблих героїв АТО - фото 1
Під час фестивалю «Коляда на Майзлях», який триває в Івано-Франківську, відбувся святковий концерт для військовослужбовців, їх родин та родин загиблих героїв АТО.

Виступи аматорських колективів – колядки, щедрівки, віншування – такі особливі глядачі вітали радо і з захопленням підспівували. То ж відчувалася справжня атмосфера свята Різдва, яка об’єднала виконавців і глядачів, повідомляє власкор РІСУ Наталія Палій.

Присутніми на концерті були військовослужбовці Національної гвардії, Збройних сил України.

«Сьогодні дійсно гарне свято подарували нашим військовослужбовцям, їх родинам, зокрема, родинам загиблих героїв. Також, це хороший моральний відпочинок і духовне збагачення - це дуже важливо, - підкреслив заступник командира частини по роботі з особовим складом підполковник Юрій Павловський. - Особливо приємно було спільно поколядувати, відчути справжню дружню підтримку. Деякі з військовослужбовців з інших регіонів і областей і, можливо, для них це було чимось новим – побачити в українській греко-католицькій церкві таку коляду. Я радий, що наші традиції продовжуються в Івано-Франківську і на всю Україну».

В рамках фестивалю «Коляда на Майзлях» відбувся концерт для воїнів та родин загиблих героїв АТО - фото 85373

 

По особливому сприйняли концертну різдвяну програму у храмі батьки та матері загиблих героїв.

«Для нас - родин загиблих ці дні дуже важкі. Коли є свята, то нам особливо важко. Це біль, який ніколи не минає, - ділиться мама загиблого героя Тараса Шевченка пані Марія. – Сьогодні нас запрошували в БФ «Карітас», де нас вітав митрополит Володимир Війтишин і ми навіть сміялися – що буває вкрай рідко. Опісля відвідали цей концерт у храмі, де теж побули разом з такими ж батьками, які втратили своїх дітей. Це те, чим тепер живемо. Тож вдячні і раді, що змогли спільно відпочити».

«Такі зустрічі нам дуже потрібні, адже я, після втрати сина, залишилася зовсім сама, - додає мама загиблого героя пані Наталія Семчук. – То ж усі свята просто проплакала. Відвідала мене, щоправда, похресниця з двома дітками, які мені теж колядували. Кажуть час лікує – не правда, стає ще важче і більше сил забирає. Хотілося б, щоб на батьків загиблих героїв більше звертали увагу, бо ми залишені без синів, а ми ж їх ростили, вчили – скільки вкладали душу і серце. Залишитися отак і не знати - а що далі? Та жити і триматися повинна, бо ніхто не допоможе, якщо сама собі не допоможеш і не триматимеш себе в руках».

Як стверджує настоятель Івано-франківської парафії Царя Христа, ігумен монастиря отців василіян отець Артемій Новіцький, свято, організоване в час фестивалю «Коляда на Майзлях», є своєрідною подякою нашим захисникам та їх родинам.

В рамках фестивалю «Коляда на Майзлях» відбувся концерт для воїнів та родин загиблих героїв АТО - фото 85374

 

«Ті, які стоять на сторожі нашої України не хочуть, щоб ми плакали і сумували, а щоб ми жили, раділи, - наголошує отець Артемій. - Для того вони стоять і віддають своє життя. Тому наша подяка сьогодні тими колядками, співами. Мистецтво не є задля мистецтва, а для того, щоб людині дарувати тепло, радість, надію. Цього найбільше потребуємо. Дякуємо вам дорогі, що бережете наш спокій. Ви є тими Божими руками для нас. Господь через вас охороняє нам життя. Тому цей подарунок – талантами, співами, є мовби краплина подяки за це».

Колектив дитячої музичної школи з Вигоди, що на Долинщині, на фестивалі «Коляда на Майзлях» вже не вперше і охоче долучився до концерту для захисників України.

«Враження від сьогоднішнього виступу у нас особливі, тому що виступали перед нашими воїнами - захисниками. Відчували велику відповідальність, бо дуже їм вдячні за те, що захищають Україну і усіх нас», - ділиться керівник колективу Неоніла Юкіш.

«Мені дуже сподобалося виступати на концерті, чесно кажучи, уявляла собі все по-іншому, отож приємно вражена і залюбки приїхала б з виступом ще не раз, - додає учасниця «Вигодських Дзвіночків» тринадцятирічна Марія. – Дуже важливо було заспівати для військових, зрозуміло, що їм сподобалося. Ми дуже вдячні героям за те, що захищають батьківщину Україну і нас».

Усі глядачі і гості після концерту отримали в подарунок солодощі.