Created with Sketch.

В Росії це почули як заклик до подальшої імперської експансії, — Віктор Єленський про висловлювання Папи Франциска

30.08.2023, 11:05

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський в інтерв'ю Радіо Свобода прокоментував висловлювання Папи Франциска на онлайн-зустрічі з російською католицькою молоддю.

На його думку, на світогляд нинішнього понтифіка має великий вплив його походження.

"Це пов’язано з тим, що Папа формувався під впливом теології визволення, яка бачила імперіалізм тільки з Заходу і ніколи зі Сходу, — зазначив очільник ДЕСС. — Це пов’язано з тим, що європейська історія, страждання нашого народу, взагалі Друга світова війна, що було до цієї Другої світової війни і що було після неї, як розпадався СРСР – все це для нього досить далека й інша історія. Як для нас, наприклад, історія Аргентини, історія Перона і багато іншого".

Проте він нагадав, що Хорхе Бергольйо вже 10 років як є Папою, очолює більш ніж мільярдну католицьку спільноту. "І він міг би за цей час розібратися, де добро і де зло", — наголошує В.Єленський в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Також він зазначає, що Папа Франциск – це посланець Глобального Півдня, перший латиноамериканець, який є на чолі Католицької Церкви, перший папа-єзуїт. І його слухають по цілому світу. А "тому йому треба було би бути набагато обережнішим і набагато менш довільним з тими словами, з якими він звертається до світу", — впевнений Єленський.

"І те, що він сказав, вже почули дуже добре в Росії. Це почули, звичайно, і в нас. І в Росії це почули як заклик до подальшої імперської експансії".

Натомість, на думку очільника ДЕСС, "звернення до російських католиків була би доброю нагодою поговорити про релігійну свободу, яка утискається в Росії, і завдяки Росії на окупованих нею наших територіях, і багато де ще диктаторськими режимами, які вона підтримує".

Єленський також впевнений, що "це був би добрий випадок поговорити про добро і зло. Це був би добрий випадок поговорити про сучасний світ, місце Церви у сучасному світі. Але Папа чомусь почав говорити про цю «просвєщонну» імперію".

Як йому відомо, Папа Франциск вже шкодує про ці свої слова. "Мені також відомо, що Папа вважав, що ось ця Катерина і ось цей Петро – це на загальному тлі російської історії кривавої дійсно європейці, які намагалися наблизити Росію до Європи. І тому він говорив про спадщину".

Він також знає, що ці висловлювання Папи справили шок у самому Ватикані. "При чому у деяких прелатів, яких я не назвав би відвертими антиросійськими".

"А ми, люди секулярні, очікуємо від церкви в першу чергу моральної позиції. В першу чергу ми хочемо, щоб вона розрізнила, де є добро, і де є зло, і вказала на це, де є добро і де є зло", — наголошує Віктор Єленський, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Повний текст інтерв'ю

Читайте також
Україна і світ Відставка архиєпископа Англіканської Церкви вплине на підтримку України у Великій Британії, - експерт
Сьогодні, 10:00
Україна і світ Єрарх УГКЦ католицьким єпископам США: Віримо, що ви надалі нас підтримуватиме
Вчора, 14:28
Україна і світ Український аудіогід з’явився у Музеї церковної спадщини у Вільнюсі
Вчора, 11:00
Україна і світ Глава УГКЦ: Візит Карітасу Норвегії — знак надії для українців
30 серпня, 08:55