В Росії з аукціону розпродали особисті речі святителя Луки Кримського

В Росії з аукціону розпродали особисті речі святителя Луки Кримського - фото 1
Архів канонізованого в РПЦ лауреата Сталінської премії святителя Луки Кримського (хірурга Валентина Войно-Ясенецького), спочатку оцінений експертами в 2 мільйони рублів, проданий з аукціону в Москві сумарно за 80 мільйонів рублів.

Про це повідомляє "Портал-Credo.Ru".

"Торги йшли 3,5 години. Сумарно архів святителя Луки - більше 80 предметів - проданий за суму близько мільйона доларів, з комісією - більше 80 мільйонів рублів. Найдорожчим лотом стала рукопис святителя "Нариси до теолого-політичного твору" 1943 року про підтримку Церквою держави в боротьбі з фашизмом, вона продана за 10,4 мільйонів рублів, стартова ціна була 40 тисяч рублів. Теологічний трактат "До з'ясування питання про зло і страждання" при старті 70 тисяч рублів пішов за 7,1 мільйона рублів ", - розповів головний експерт аукціонного дому "12-й стілець" Іван Єфімов.

З особистих речей архиєпископа найдорожчим лотом став його церковний покрив - 5 мільйонів рублів при стартовій ціні в 50 тисяч рублів, покривало священнослужителя продано за 2,3 мільйона рублів (стартова ціна - 20 тисяч рублів). Невідомо, чи пов'язаний покупець з РПЦ.

Архиєпископ Лука Кримський, в миру Валентин Войно-Ясенецький, народився 14 квітня (27 квітня) 1877 року в Керчі. Засновник школи гнійної хірургії в Росії прийняв священний сан в 1921 році, через два роки постригся в ченці.

У 1934 році видав працю "Нариси гнійної хірургії", яка принесла йому світову популярність. У 1946 році за свої наукові праці священик отримав Сталінську премію. Архиєпископ Лука був тричі репресований і провів на зазсланнях загалом 11 років, проте після війни він захоплено відгукувався про Сталіна.

Реабілітований в роки перебудови. Архиєпископ помер в 1961 році в Сімферополі.