В Росії з молотка продають храм XVII століття, пов'язаний зі смертю Патріарха Нікона

В Росії з молотка продають храм XVII століття, пов'язаний зі смертю Патріарха Нікона - фото 1
Ділянка площею 45 соток з будинком Миколо-Тропинскої церкви 1660 року побудови, розташованої в Тропинскій слободі на правому березі Которосли в Ярославлі, виставлені на продаж за 39 млн рублів.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

З Миколо-Тропинскою церквою пов'язана смерть Патріарха Нікона. Він повертався з вигнання в Москву, однак після переправи через Которосль 17 серпня 1681 року занедужав і помер. Труна з тілом Патріарха була виставлена в Миколо-Тропинскій церкві, а місце його смерті було відзначено дерев'яним хрестом.

Спочатку колишню церкву продавали за 45 мільйонів рублів, потім власник знизив вартість до 39 мільйонів.

"Будівля знаходиться в приватних руках, і на неї не поширюється закон про безкоштовну передачу культових об'єктів Церкви, - уточнив активіст ярославського відділення Всеросійського товариства охорони пам'яток Семен Травін. - Тому, найімовірніше, будівля так і залишиться в приватній власності".

Історик і журналіст Марк Нуждин нагадав, що "Патріарх Нікон - одна з найважливіших фігур в історії РПЦ (якщо не найважливіша). І чому Церква, яка з шаленою енергією бореться за повернення власності, ігнорує цю будівлю, незрозуміло. Вірніше, зрозуміло, але з фінансової точки зору, а з моральної і ідеологічної - ні".

Ріелтори кажуть, що періодично об'єктом цікавляться покупці, але поки ніхто так і не заявив про твердий намір купити його.