В РПЦ заявили, що в інтерв’ю Corriere della Sera Папа Франциск неправильно інтерпретував розмову з Кирилом, яка відбулася між ними 16 березня 2022.
Про це йдеться у коментарі Служби комунікації Відділу Зовнішніх Церковних Зв‘язків, яке оприлюднив офіційний сайт РПЦ.
Проаналізувавши інтерв'ю, в РПЦ зазначили, що такі заяви, які прозвуачали з вуст Потифіка, навряд чи сприятимуть налагодженню конструктивного діалогу між Католицькою Церквою та Російською Православною Церквою, що особливо необхідно у цей момент.
Як пояснюють в РПЦ, під час березневої бесіди Кирил виклав Папі Франциску своє бачення подій в Україні і світі.
Очільник Московського Патріархату, зокрема, пересказав Понтифіку усі кремлівські страшилки, не раз озвучених Путіним, про події в Одесі 2014 року та про загрозу Росії від НАТО.
За словами Кирила, у травні 2014 року в Одесі на "мирну" демонстрацію російськомовних жителів нібито "напали члени деяких нацистських груп, які почали бити демонстрантів палицями. Люди почали шукати притулку у сусідньому будинку профспілок. І в цей момент сталося щось жахливе: цю будівлю закрили, а потім підпалили".
"Крім того, - пишуть в РПЦ, - Патріарх Кирил заявив, що наприкінці радянської епохи Росію заспокоїли, що НАТО не рухатиметься ні на дюйм на схід. Однак, ця обіцянка була порушена, і навіть деякі колишні радянські республіки Балтії приєдналися до НАТО. В результаті склалася дуже небезпечна ситуація: кордони НАТО розташовані за 130 кілометрів від Санкт-Петербурга, час польоту ракет становить лише кілька хвилин. Якби Україну прийняли до НАТО, час польоту до Москви також становив би кілька хвилин. Росія не могла і не може цього допустити".
Як РІСУ інформувала, в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera Папа розповів, що 40 хвилин розмовляв з Патріархом Кирилом. "Перші двадцять хвилин він розповідав мені всі виправдання війни. Я послухав і сказав: "Я нічого цього не розумію. Брате, ми не урядовці, ми не можемо використовувати мову політики, але маємо мову Ісуса", - сказав Франциск.
Папа також дав знати Кирилу, що священнослужителі такого рангу як вони не можуть бути "вівтарними прислужниками держави".
Додамо, Папа Франциск скасував заплановану на червень в Єрусалимі зустріч з Патріархом Кирилом.