СБУ і Нацполіція закликали хасидів не їхати до Умані на Рош га-Шана через можливі провокації

СБУ і Нацполіція закликали хасидів не їхати до Умані на Рош га-Шана через можливі провокації - фото 1
СБУ та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися цього року від візиту до України на святкування Рош га-Шана. Причиною для відмови називають високу ймовірність ракетних ударів та провокацій Росії, спрямованих на дестабілізацію міжнародних відносин між Україною та іншими державами.

Водночас правоохоронці посилили захист об'єктів паломництва та маршрутів пересування вірян від можливих терактів. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій Службою безпеки України.

"СБУ та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися цього року від візиту до України на святкування Рош га-Шана. Таке рішення прийняте спільно з правоохоронними структурами Ізраїля та іншими відповідальними органами української влади. Це пов’язано із високою ймовірністю ракетних обстрілів і дій російської сторони, спрямованих на дестабілізацію міжнаціональних відносин і завдання шкоди міжнародному іміджу України", – йдеться в заяві.

Правоохоронні органи України ретельно перевіряють наявну інформацію, яка стосується можливих загроз для перебування прочан у нашій державі задля своєчасного комплексного реагування. Однак не можуть гарантувати повну безпеку тих, хто наважиться приїхати до країни, що воює.

"Наразі особливу увагу зосереджено на антитерористичній захищеності об’єктів паломництва і маршрутів пересування вірян. Для цього на постійній основі проводяться контрдиверсійні та антитерористичні заходи, посилено контроль за незаконним обігом зброї та небезпечних речовин, район паломництва та прилеглі території перебувають під цілодобовим відеонаглядом тощо. Водночас попри усі заходи безпеки, Росія може використати приїзд і масове скупчення паломників для влаштування провокацій", – зазначили в СБУ.

Тому українські правоохоронці просять хасидів цьогоріч утриматися від приїзду в Україну або принаймні суворо дотримуватися усіх рекомендацій, які допоможуть зберегти життя.

"Просимо утриматися від поїздки до України. А ті, хто все ж наважиться здійснити паломництво, мають неухильно дотримуватись вимог режимних заходів: комендантської години, реагування на сигнали повітряної тривоги, а також виконувати всі вказівки представників правоохоронних органів. Тільки так можливо мінімізувати наявні ризики для вірян у це важливе для єврейського народу свято", – наголошують у СБУ.