• Головна
  • Новини
  • В УАПЦ заявили, що наразі немає консультацій між УПЦ КП і УАПЦ щодо об’єднавчого Собору...

В УАПЦ заявили, що наразі немає консультацій між УПЦ КП і УАПЦ щодо об’єднавчого Собору

28.10.2018, 14:03
В УАПЦ заявили, що наразі немає консультацій між УПЦ КП і УАПЦ щодо об’єднавчого Собору - фото 1
Владика Афанасій (Шкурупій), архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, звернув увагу на те, що ніяких консультацій щодо спільного собору між УПЦ КП і УАПЦ наразі не ведеться.

Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій (Малетич) в коментарі РБК-Україна заявив, що назва, статут і модель єдиної помісної Української Православної Церкви мають бути погоджені перед проведенням об'єднавчого Архиєрейського Собору, інформує РБК

"У світському житті, коли, наприклад, організовують якусь партію, завжди є якийсь проект статуту. А якщо статуту не буде, то хто піде на собор?.. Це безумство! Зараз же нічого цього немає", - сказав Макарій.

У той же час він відмовився назвати власні пропозиції з цих пунктів. "Домисли патріарха Філарета та його вимоги або бачення я коментувати не буду. А перед тим, як давати свої власні пропозиції, я, як людина, яка з синівською покірністю відноситься до Вселенського патріархату, який пішов на протистояння з Москвою, маю вислухати пропозиції його святості (Вселенського патріарха Варфоломія, - ред.)", - заявив Макарій.

Він також підкреслив, що він і Філарет на сьогодні неофіційно підпорядковані Вселенському Патріарху.

Шкурупій.gifУ свою чергу владика Афанасій (Шкурупій), архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ, звернув увагу на те, що ніяких консультацій щодо спільного собору між УПЦ КП і УАПЦ наразі не ведеться.

Так він прокоментував слова архиєпископа УПЦ КП владики Євстратія (Зорі) про те, що "процес консультацій відбувається, і ми зі свого боку як Церква Київського Патріархату робимо все, щоб цей процес займав не місяці, а за кілька тижнів міг би бути довершений".

"Де, коли і з ким ті "консультації" відбуваються?!" – риторично запитує архиєпископ Афанасій.